UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ватажок бойовиків "ДНР" Захарченко вже "призначив" місцеві вибори на жовтень

На окупованій частині Донецької області терористи "ввели особливий режим самоврядування".

Ватажок терористичної "ДНР" бойовик Олександр Захарченко заявив про введення "особливого режиму самоврядування" на окупованій території Донецької області. Також він заявив, що "призначив" проведення місцевих виборів" на 18 жовтня, тоді як згідно з рішенням Верховної Ради України місцеві вибори мають відбутися 25 жовтня.

Захарченко аргументував це тим, що "ДНР самостійно приступає до виконання" Мінських домовленостей, повідомляють РИА Новости з посиланням на сепаратистське видання ДАН.

Закон про проведення місцевих виборів в Україні заплановано до прийняття Верховною Радою у другому читанні в четвер, 2 липня. Разом з тим нещодавно президент Порошенко заявив про підготовку закону про вибори в окупованому Донбасі.

Крім того, Україна має намір закріпити в Конституції можливість особливого статусу частини Донбасу, однак Порошенко виступає проти такого формулювання, наполягаючи на "особливому порядку" самоврядування Донбасу.

Закон "про особливий статус" передбачає щорічну бюджетну підтримку соціально-економічного розвитку окремих районів Донецької та Луганської областей. Згідно з документом, держава гарантує недопущення кримінального переслідування, притягнення до кримінальної, адміністративної відповідальності та покарання осіб - учасників подій на території Донецької, Луганської областей". Крім того, держава гарантує право на використання російської чи іншої мови "у суспільному та приватному життя, вивчення і підтримку російської і будь-якого іншого мов, їх вільний розвиток і рівноправність". Також законопроект передбачає проведення місцевих виборів у цьому регіоні 7 грудня.

Як писав Сергій Рахманін у статті "Конституляція?" для "Дзеркала Тижня. Україна", Захід намагається змусити Київ провести вибори в окупованому Донбасі. Європа, а з недавніх пір і Сполучені Штати, не бачать в осяжному майбутньому іншого виходу із ситуації, ніж той, який запропоновано Мінськими угодами. У конституційній децентралізації вони бачать шлях локалізації, замороження конфлікту, що дозволить на деякий час звільнитися від головного болю з приводу України.