UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вакцинація проти COVID-19: у КВУ розповіли про провалені обіцянки влади

Очільник КВУ зазначив, що на вакцинацію негативно вплинули не лише об’єктивні фактори, а й нереалізовані обіцянки влади.

“Комітет виборців України” провів фактчекінг заяв влади щодо вакцинації українців проти коронавірусу. У КВУ виділили шість провалених обіцянок.

“На процес вакцинації в Україні негативно вплинули не лише об’єктивні фактори щодо складного доступу до якісних вакцин, а й нереалізовані обіцянки, зроблені представниками владної команди. Попри високі очікування, початок вакцинації виявився значно проблемнішим, ніж очікувалось. Вакцинація розпочалась із запізненням, темпи вакцинації нижчі, ніж планувалось, а кількість вакцини, яку отримала Україна виявилась меншою, ніж було заявлено. При цьому на разі Україна отримала лише один вид вакцини, хоч влада кілька разів обіцяла забезпечити альтернативність вакцинування”, – заявив очільник КВУ Олексій Кошель.

У “Комітеті виборців України” виокремили такі обіцянки влади щодо вакцинації, які вона провалила:

  1. У липні 2020 року президент Володимир Зеленський заявив про те, що “Україна повинна бути серед перших країн, які матимуть змогу закупити вакцину. Ми повинні думати про це вже зараз”. Однак, як вказали у КВУ, Україна не змогла стати однією з перших у цьому питанні. Навпаки, темпи вакцинації в Українській державі є одними з найнижчих в Європі. Зокрема, за даними порталу Our World in Data в Україні вакциновано 0,2% населення. Водночас у Польщі, наприклад, щеплення отримали 7,9% населення, у Словаччині – 8,3%, у Румунії – 8%. Найбільше вакцинованих в Ізраїлі – 59,5%, Великій Британії – 37,2% та Чилі – 27,6%.
  2. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов обіцяв, що вакцинація проти COVID-19 розпочнеться з 15 лютого 2021 року. Однак цю дату кілька разів переносили, і в результаті почали робити щеплення 24 лютого.
  3. Головний санлікар Віктор Ляшко заявляв про те, що до кінця лютого Україна розраховує отримати один мільйон доз вакцини AstraZeneka. Однак, у лютому цього року Україна отримала лише 500 тисяч доз препарату.
  4. Також Ляшко запевняв, Україна в лютому отримає 117 тисяч доз вакцини Pfizer. Однак станом на 19 березня Україна все ще не отримала жодної дози цієї вакцини. При тому, що влада повідомляла про перенесення поставок препарату на початок березня. 
  5. Максим Степанов заявляв про те, що “Ми очікуємо поставки Coronavac, за контрактом вакцина повинна бути поставлена до 6 березня з наданням всіх документів по ефективності”. В Україні досі немає цієї вакцини.
  6. Зеленський також говорив, що “Я буду одразу вакцинуватися, але не у першій хвилі, яка призначена для медиків, бо це неправильно… Перша хвиля буде вакцинуватися препаратом від Pfizer, далі, напевно, AstraZeneca”. У результаті перша хвиля вакцинація почалася зі щеплень, які роблять препаратом Covishield (вакцина AstraZeneka, яку виробляють в Індії).

6 провалених обіцянок влади щодо вакцинації: фактчекінг Експерти Комітету виборців провели фактчекінг заяв влади щодо...

Опубліковано КОМІТЕТ ВИБОРЦІВ УКРАЇНИ Пʼятниця, 19 березня 2021 р.

Читайте також: Ексзаступник Супрун про вакцинацію: "Не шукайте виправдання поганій політиці"

Нагадаємо, вакцинація в Україні почалася 24 лютого 2021 року. В Україну привезли 500 тисяч доз вакцини Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, котра виробляється в Індії). Упродовж першого тижня Україна не вийшла на заплановані темпи вакцинації. 

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов і президент України Володимир Зеленський закликали пришвидшити темпи вакцинації. За даними ZN.UA, термін придатності вакцини спливає 23 червня, і Україна може не встигнути використати всі дози, з огляду на нинішні темпи вакцинації.

Найближчим часом очікуються перші поставки вакцини Pfizer/BioNTech. Як зазначають у МОЗ, надходження вакцини очікується у квітні

Докладніше про прогнози та ризики вакцинації читайте у статті Алли КотлярЗолота гора” від Мінздоров’я” у ZN.UA.