Частка виправдувальних вироків Вищого антикорупційного суду України становить понад 10%, тоді як у схожій категорії справ по всіх судах України цей показник є на рівні 7,67%. Таким чином шанс отримати виправдувальний вирок у ВАКС навіть вищий, ніж у загальних судах, пише у матеріалі «ВАКС. Тригер для Путіна і майбутнє для України» для ZN.UA юрист громадської організації «Центр протидії корупції» Вадим Валько.
«На перший погляд, це досягнення суду, яке свідчить про те, що судовий розгляд у ВАКС по-справжньому справедливий. Але є одне «але». Окремі з цих рішень ухвалені з дуже сумнівними аргументами і викликають відвертий подив», - зазначає аналітик.
Одним із прикладів є виправдувальний вирок щодо судді Господарського районного суду Харківської області Тетяни Денисюк, яка в 2016 році передала заарештований у кримінальному провадженні газ та газовий конденсат компанії, яку пов’язують із колишнім народним депутатом Олександром Онищенком.
«До її виправдання є багато запитань, зокрема частина аргументів суддів суперечлива, а головуючий суддя під кінець розгляду справи відверто підігрував захистові», - пише автор.
Також не побачила злочину як перша, так і апеляційна інстанції ВАКС у справі щодо фірташівського директора Запорізького титано-магнієвого комбінату Володимира Сивака, хоча вирок було ухвалено з кричущими порушеннями.
«Зрештою Верховний суд визнав рішення апеляції незаконним і відправив справу на новий розгляд», - підбив підсумок Валько.
Серед сумнівних рішень є і скасування тюремного вироку щодо судді із Закарпаття Михайла Пака, якого перша інстанція відправила до в’язниці на 7 років. Так, апеляційна палата застосували положення закону, яке в цій справі не підлягало застосуванню.
Більше статей Вадима Валька читайте за посиланням.