UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ЄС констатують прогрес на консультації з Україною і Росією щодо вільної торгівлі

Метою переговорів є пошук шляхів "розвінчання побоювань, які має Росія у зв'язку з введенням Угоди про асоціацію, включаючи глибоку і всеосяжну зону вільної торгівлі.

У Брюсселі 7-8 липня пройшли чергові технічні тристоронні консультації між ЄС, Україною і Росією щодо імплементації угоди про зону вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом.

Про це "УНІАН" повідомили в Представництві Європейського Союзу в Україні.

У повідомленні наголошується, що метою переговорів є пошук шляхів "розвінчання побоювань, які має Росія у зв'язку з введенням Угоди про асоціацію, включаючи глибоку і всеосяжну зону вільної торгівлі (яка буде тимчасово застосовуватися з січня 2016 року)".

Згідно з даними Представництва ЄС, з урахуванням мандата, що міститься в Мінській декларації від вересня 2014 року, і спільних операційних висновків від травня цього року, були обговорені питання, що зачіпають три сфери: зокрема, мова йде про технічні регламенти, питанні санітарії і фітосанітарії та митному співробітництві.

"Обмін думками був досить конструктивним. Був досягнутий певний прогрес, зокрема, у питанні, що стосується сфери митного співробітництва. У той же час, щоб досягти певних результатів щодо технічних регламентів, потрібно більше роботи. Крім того, незважаючи на те, що ЄС надав конкретні пропозиції щодо усіх сфер, переговори з приводу питань щодо санітарії і фітосанітарії, виявилися менш плідними", - інформує Представництво ЄС.

Протягом наступних тижнів експерти продовжать роботу і обмін думками.

"Це потрібно, щоб у липні відзвітувати перед міністром економічного розвитку Росії Олексієм Улюкаевым, міністром закордонних справ України Павлом Климкиным та європейським комісаром з торгівлі Сесілією Мальмстрем. Рішення про подальші кроки будуть прийматися з урахуванням цього. Також до уваги буде прийматися наступна міністерська зустріч, яка відбудеться на початку вересня", - йдеться в повідомленні.

При цьому наголошується, що на зустрічі у вересні спробують досягти спільного розуміння двосторонніх і тристоронніх рішень, сумісних з Угодою про асоціацію.

Глава підрозділу по Росії, СНД, України Генерального директорату торгівлі Європейської комісії Люк Девинь заявив, що в основі претензій, що Росія висуває Україні щодо можливого негативного впливу створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з ЄС, лежить політика, а не торгівля.

За його словами, вони сподіваються пояснити Росії, що угода про зону вільної торгівлі між двома сторонами не є проблемою".

"Якщо Росія вірить, що вона буде заповнена дешевими неякісними товарами, то у неї є достатня кількість інструментів, щоб це зупинити", - підкреслив європейський чиновник.

Верховна Рада України і Європейський парламент синхронно ратифікували Угоду про асоціацію 16 вересня 2014 року. Політична частина Угоди про асоціацію України і ЄС вже діє, економічна має запрацювати з 2016 року.

В інтерв'ю DT.UAпостійний представник України при Європейському Союзі Костянтин Єлісєєв розповів, що на технічних тристоронніх консультаціях з імплементації Угоди в частині ЗВТ, що завершилися 21 квітня, російська сторона запропонувала ще на рік продовжити термін мораторію на тимчасове застосування цієї частини угоди і перенести його початок на 1 січня 2017 року.