Проведення в Україні референдуму щодо вступу в НАТО буде контраргументом для Заходу про те, що думка політиків і суспільства щодо цього питання збігається. Про це під час інтерв'ю виданню "Слово і діло" заявила віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.
"Якщо говорити саме про зріз волевиявлення народу - це дуже важливо, тому що в 2008 році одним з контраргументів, щоб Україна не отримала ПДЧ, було, що країна розділена: немає єдності в підтримці членства України в НАТО. Тому мова йде не тільки про народовладдя: результати референдуму будуть служити контраргументом для західних партнерів про те, що ні суспільство, ні політики не розділені щодо цієї мети", - пояснила вона.
Соціологічна група "Рейтинг" у серпні провела опитування, результати якого показали, що 54% українців підтримують вступ України в НАТО. З них 75% - молодь віком від 16 до 24 років.
Стефанішина також розповіла, що Україна впроваджує багато елементів, необхідних для отримання ПДЧ.
"У нас є річні національні програми, які за формою і за змістом відповідають плану дій щодо членства. У нас є статус партнера з розширеними можливостями НАТО. Україна вже бере участь у всіх видах міжнародних військових і невійськових навчань в рамках НАТО", - додала політик.
Нагадаємо, президент Естонії Керсті Кальюлайд заявила, що Україна не зможе стати членом НАТО, поки не поверне всі окуповані території.
За словами третього президента України Віктора Ющенка, Україна могла отримати План дій щодо членства в НАТО ще в 2008 році на саміті Альянсу в Бухаресті, проте цього не сталося через позицію канцлера Німеччини Ангели Меркель і експрезидента Франції Ніколя Саркозі.
Детальніше про те, як Київ хоче домогтися від НАТО виконання рішення Бухарестського саміту і чи вдасться Україні отримати хоча б План дій щодо членства, читайте в статті Володимира Кравченка «Обіцяного тринадцять (?) років чекають».