UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ОПУ не узгоджували карту «Пунктів незламності» з мерами міст, місцева влада намагається дати раду викликам зими самотужки

Пункти обігріву розгортають власним коштом у найбільш придатних для цього місцях.

Офіс президента України, публікуючи карту «Пунктів незламності», не узгодив її із місцевою владою. Через це виникали ситуації, коли люди приходили за адресою, де має розташовуватися такий пункт, і не знаходили його.

Як облаштовують «Пункти незламності» у Дніпрі, міський голова Борис Філатов розповів в інтерв’ю редакторці відділу політики ZN.UA Інні Ведерніковій.

Філатов стверджує, що за відсутності комунікації з центром щодо цього питання, такі пункти місцева влада облаштовує власним коштом і там, де вважає за потрібне.

«Наприклад, мені телефонує голова ОВА Валентин Резніченко й повідомляє, що є розпорядження офісу президента відкрити «Пункти незламності». Ми йдемо і відкриваємо їх за свої гроші. (…) Я почув голову ОВА, відкрив їх там, де вважав за потрібне, і передав йому адреси. Що з ними було далі і як це стикувалось із картою ОПУ, я не знаю», - говорить Філатов.

Хоча за картою пункти повинні розташовуватися, зокрема, і у школах, ані у Києві, ані у Дніпрі їх в більшості випадків поки що немає. У Дніпрі «Пункти незламності» працюють лише в терцентрах та при райадміністраціях.

Про можливі удари окупантів по критичній інфраструктурі говорили з літа. З Резервного фонду було виділено 1,4 мільярда гривень на закупівлю мобільних котелень. Також лунали чіткі рекомендації Асоціації міст України обладнати пункти обігріву в школах, які підходять для прийому людей і покривають мікрорайони.

Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан розповідав ZN.UA, що місцеве самоврядування просить уряд залишити за громадами 9 млрд гривень залишків освітньої субвенції, щоб направити ці кошти на облаштування у школах пунктів обігріву.

«Жодних міні-котелень ми ще не бачили, і грошей теж. Щодо шкіл, то вони працюють, і ніхто на державному рівні стратегічного рішення переобладнати їх під «Пункти незламності» не ухвалював. Усе в себе у громаді робимо самі», - пояснює міський голова.

«Розумієте, оскільки в мене взагалі немає комунікації ані з Кабміном, ані з ОПУ, я не розумію, як ці пункти планував робити (заступник керівника ОПУ) Кирило Тимошенко. Але в нас є свої генератори, є старлінки, ліхтарики та інше, ми їх обладнали на власний розсуд там, де змогли у пропонованих обставинах», - продовжує співрозмовник.

Зараз у Дніпрі усім необхідним обладнані 15 «Пунктів незлавмності». Там є генератори, тепловентилятори, зарядні пристрої для телефонів і чайники, визначено відповідальних працівників для прийому людей.

У пожежному порядку розгортаються ще 40 пунктів у школах, місто має запас генераторів, які будуть там встановлені для забезпечення незалежного електропостачання, та стратегічні запаси палива.

Читайте також: «Пункти незламності» функціонуватимуть безкоштовно та цілодобово – Зеленський

Раніше виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан назвав п’ять викликів, на яких має зосередитися місцева влада в умовах руйнування окупантами критичної інфраструктури.