Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба пояснив, що при бажанні можна знайти політичне рішення для того, аби тимчасово окуповані території нашої країни не стали проблемою під час вступу України в Євросоюз. Для підтвердження своїх слів він зауважив, що у ЄС зараз є багато конфліктів, які перебувають під покровом нескінченних переговорів.
Під час інтерв'ю El Pais Кулеба згадав про Іспанію. Сьогодні країна є членом Євросоюзу, проте у неї ще є відкритий конфлікт з Великою Британією щодо Гібралтару. Також він згадав про Кіпр, який є частиною ЄС попри те, що територія острова розділена з Туреччиною.
"Очевидно, ми хочемо, щоб війна закінчилася, і ми хочемо звільнити нашу територію", - заявив він.
При цьому міністр усвідомлює, що переговори про вступ в ЄС будуть важкими.
"Але мистецтво дипломатії полягає в тому, щоб знайти баланс. Членство України зробить ЄС сильнішим", - підкреслив міністр.
Нагадаємо, 23 червня лідери ЄС своїм одностайним рішенням надали Україні статус кандидата на членство в Євросоюзі. Подальші кроки щодо вступу до ЄС ухвалять після того, як наша держава виконає усі поставлені умови.
Тим часом генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Наталія Форсюк пояснила, що для того, щоб вступити в ЄС, Україні потрібно прийняти та імплементувати велику кількість законодавства, тому членство ми отримаємо не раніше 2029 року.
Рух історії не зупинити: Україна стає частиною Заходу. Що чекає на нашу країну на довгому шляху до Євросоюзу? Читайте у статті Дмитра Шульги "Коли Україна може стати членом ЄС і як не проґавити шанс".