UA / RU
Підтримати ZN.ua

У КСУ оцінили висновки Венеціанської комісії

Венеціанська комісія рекомендувала законодавчому органу України виконати рішення КСУ.

Конституційний Суд України позитивно відреагував на висновки Венеціанської комісії щодо вирішення конституційної кризи в Україні.

"Венеціанська Комісія підкреслила, що принцип поділу державної влади полягає, зокрема, в тому, що парламент і виконавча влада повинні поважати роль Конституційного Суду України як "охоронця" Конституції України, і його рішення повинні виконуватися.

У Висновках зазначається, що незважаючи на неоднозначне сприйняття рішення КСУ конституційна роль Конституційного Суду повинна поважатися і Верховна Рада України повинна виконати його рішення на основі Конституції України і відповідних міжнародних стандартів.

Європейська Комісія "За демократію через право" (Венеціанська Комісія) зазначила, що і надалі буде сприяти українській владі в питаннях реалізації принципу верховенства права", - йдеться в повідомленні КСУ.

Читайте також: Голова НАЗК закликав Зеленського ветувати закон, яким не передбачено позбавлення волі за брехню в деклараціях

Нагадаємо, 10 грудня Венеціанська комісія опублікувала висновки щодо законодавчої ситуації щодо механізмів протидії корупції відповідно до рішення Конституційного суду України. Комісія запропонувала кілька варіантів подолання конституційної кризи в Україні.

Комітет Ради ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект № 4470 за основу і в цілому. Проект закону передбачає, що всі електронні декларації посадових осіб перевіряє саме НАЗК. При цьому документ пропонує ввести механізм скарги для судді, якщо він вважає, що в процесі перевірки декларації на нього чиниться тиск.

Також антикорупційний комітет Верховної Ради рекомендував парламенту прийняти за основу та в цілому законопроект №4471 про особливості складання адмінпротоколів стосовно суддів і суддів КСУ. Зокрема, проект закону передбачає внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень.

На засіданні 4 грудня Рада відновила відповідальність за недостовірне декларування, однак вона обмежується громадськими роботами або ж штрафами.