Кабінет міністрів України продовжив повноваження податкової міліції – правоохоронного органу, за ліквідацію якого Верховна Рада проголосувала ще у 2016 році. У постанові уряду №846 від 25 вересня сказано, що податкова міліція Державної фіскальної служби продовжує виконувати свої функції до запуску нового органу з боротьби з фінансовими злочинами. Очікується, що цим органом стане Бюро фінансових розслідувань.
"Підрозділи податкової міліції у складі Державної фіскальної служби продовжують здійснювати повноваження та виконувати функції з реалізації державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску, здійснюючи оперативно-розшукові, кримінально-процесуальні та охоронні функції до завершення здійснення заходів щодо створення центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов'язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних злочинів, об'єктом яких є фінансові інтереси держави та / або місцевого самоврядування, віднесені до його підслідності у відповідності до Кримінально-процесуального кодексу, - йдеться в документі.
Крім того, згідно з постановою, Державна фіскальна служба має повний доступ до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших реєстрів, банків і баз даних до завершення заходів з розділення ДФС на податкову та митну службу.
Нагадаємо,
під час голосування за державний бюджет на 2017 рік депутати помилково підтримали норму про ліквідацію податкової міліції та вилучення відповідного розділу Податкового кодексу з 1 січня. 23 лютого парламент відхилив законопроект про повернення податкової міліції у правове поле.
Тим не менш, керівництво ДФС заявило, що податкова міліція працюватиме до тих пір, поки не буде створено орган, який її замінить, пославшись на роз'яснення голови парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної. Президент Петро Порошенко публічно висловлювався за ліквідацію податкової міліції та створення Служби фінансових розслідувань, але відповідний урядовий законопроект так і не було винесено на голосування.
У серпні 2019 року секретар РНБО Олександр Данилюк заявляв, що на розгляд Верховної Ради буде винесено законопроект про створенні СФР розроблений Мінфіном ще в 2016 році. А президент Володимир Зеленський зобов'язав депутатів від "Слуги народу" прийняти закон про СФР до 1 грудня.
Відповідно до поточної редакції законопроекту, орган планують назвати БФР – Бюро фінансових розслідувань. Докладніше про перспективи створення БФР читайте у статті Олександра Лємєнова "Хто розслідуватиме фінансові злочини в Україні?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".