UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українська делегація вимагає відсторонення президента ПАРЄ за грубе порушення регламенту

Паск'є свавільно змінила порядок денний, коли в залі для цього не вистачало голосів.

Делегація України Парламентської Асамблеї Ради Європи висунула вимогу відсторонити президента ПАРЄ Лідіан Марі Паск'є від ведення сесії у зв'язку з грубим порушенням регламенту Асамблеї. Як повідомив голова української делегації Володимир Ар'єв, Паск'є свавільно змінила порядок денний, хоча голосів делегатів ПАРЄ для цього явно не вистачало.

"Паск'є допустила грубе порушення регламенту: самовільно змінила порядок денний, коли голосування показало, що не було достатньо голосів (2/3 від присутніх). Такого відвертого нахабства я не пам'ятаю за всі 6,5 років роботи ПАРЄ. Мало того, Паск'є все визнала, після того як я взяв слово і вказав їй на це порушення, але... відмовилася виправляти неправомірні дії!", - написав Ар'єв на своїй сторінці в Facebook у понеділок, 24 червня.

"Саморуйнування ПАРЄ розпочалося. Ми звернулися до регламентного комітету і вимагаємо від Паск'є відсторонитися від ведення сесії через зафіксований факт нехтування голосуванням делегатів. І ось зараз побачимо, як європейські принципи діють тоді, коли сильно кортить застосувати політичну доцільність", - додав голова української делегації.

Член делегації України Борислав Береза повідомив, що під час зустрічі з українськими депутатами Паск'є пояснила свої дії необхідністю "йти на компроміси".

"Загалом, у нас з нею різні погляди на цю ситуацію. Ми не готові піти на компроміс із совістю, а вона вже прийняла для себе рішення. Нічого. Воюватимемо до кінця. Contra spem spero!", - написав Береза у Facebook.

Нагадаємо, 24 червня ПАРЄ приступила до обговорення доповіді бельгійської депутатки Петри де Суттер. За підсумками доповіді буде розглянуто проект резолюцію про внесення поправок до Регламенту ПАРЄ щодо обмеження санкційного механізму Асамблеї. За словами представників української делегації, президент Володимир Зеленський самоусунувся від ситуації в ПАРЄ і фактично залишив депутатів без дипломатичної підтримки напередодні важливого засідання.

Регламентний комітет ПАРЄ 3 червня схвалив проект резолюції, в якому запропонував надати російській делегації повноваження для участі в червневій сесії. Документ також пропонує змінити Статут організації і вказати, що "в разі оскарження або перегляду повноважень члени не можуть бути позбавлені права голосу, права виступати, бути представленим в Асамблеї та її органах".

У зимовій сесії ПАРЄ в січні російська делегація не брала участі і відмовилася платити членські внески в 2019 році. Тоді ж Бюро ПАРЄ внесло зміни в правила формування комітетів, позбавивши Україну місця в регламентному комітеті, який розглядає можливість зняття санкцій з Росії.

У грудні 2017 року делегації 20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи підписали декларацію, в якій закликали припинити спроби повернути Росію в ПАРЄ.

Проте в червні 2018 року Бюро ПАРЄ ініціював внесення змін до правил процедури асамблеї на осінній сесії органу, які дадуть російській делегації можливість повернутися на тих умовах, в яких вона зацікавлена.

Детальніше про ситуацію з поверненням Росії в ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи і "божевільний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".