UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна спільно з Латвією буде розслідувати факти відмивання грошей Курченко

Побіжний олігарх вивів у Латвію мільярди гривень, зароблені на контрабанді нафтопродуктами.

Україна та Латвія будуть спільно розслідувати факти відмивання грошей олігарха Сергія Курченко, повідомила глава управління щодо забезпечення повернення активів одержаних злочинним шляхом при МВС України Олена Тищенко.

Курченко вивів у Латвію мільярди гривень, зароблені на контрабанді нафтопродуктами.

Лише по одному факту сума склала 13 мільярдів, повідомила Олена Тищенко. За її словами, за фактами відмивання коштів Курченко планується створити єдину слідчу групу разом з латвійськими правоохоронцями.

"Тільки одна людина в цій схемі отримала у 2013 році 13 мільярдів гривень. Це 1,6 мільярдів доларів США. Це навіть більше, ніж заморожених активів Януковича у всьому світі. Вперше в історії МВС ми хочемо зробити спільну слідчу групу з розслідування діяльності компанії Курченко. Тому що мова йде тільки по одному факту про 13 мільярдів гривень, по іншій фізичній особі - 2,5 мільярда доларів, і вже деякі суми ми навіть не вважаємо", - заявила Тищенко.

СБУ спільно з Генпрокуратурою в рамках кримінального провадження від 11 березня 2014 року за ознаками злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 205, ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України, здійснюють розслідування та документування протиправної діяльності групи компаній, підконтрольних головному фінансисту "сім'ї" Віктора Януковича - Курченку.

Слідство встановило, що Сергій Курченко створив і безпосередньо здійснював керівництво злочинною організацією, діяльність якої завдала збитків державі в нафтогазовій і банківський сферах на загальну суму близько 5 млрд гривень. Крім того в серпні 2014 року в єдиному державному реєстрі судових рішень підрахували, що Курченко та "Сім'я" за рік вивели з "Реал банку" понад 4 мільярди.

23 квітня 2014 року Сергій Курченко був оголошений в міжнародний розшук. За даними СБУ, в жовтні він отримав російське громадянство. Пізніше в ЗМІ з'явилася інформація про отримання головою наглядової ради групи "ВЕТЕК" громадянства Сербії. Відразу після розголосу інформації сербська влада почала процедуру анулювання громадянства Курченка, щоб не "засмучувати" Євросоюз.

Детальніше про офшорні схеми, за якими працював бізнес харківського бізнесмена Сергія Курченка в публікаціях Анни Бабинець "Офшорні справи Сергія Курченка" і "Корпорація Курченко: саморазрахунки" для DT.UA.