UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна погоджує з ЄС редакцію закону про електронне декларування

В БПП і "Народному фронті" чекаю прийняття закону наступного пленарного тижня.

Верховна Рада розгляне узгоджену з ЄС редакцію закону про електронне декларування майна і доходів держслужбовців на наступному пленарному тижні, прогнозують керівники парламентських фракцій "Блоку Петра Порошенко" і "Народного фронту" Юрій Луценко та Максим Бурбак.

"Проблема в тому, що закон був прийнятий ще минулим складом парламенту в останні дні його існування й виглядав досить популістським, не мав конкретних механізмів впровадження. Зараз парламент уточнив його положення, але не досяг оптимальної якості. Як бачиться нашим європейським партнерам, багатьом депутатам, в тому числі з нашої фракції, він звузив коло осіб, які повинні подавати ці декларації", – сказав Луценко на спільному брифінгу голів фракцій Верховної Ради в Брюсселі у вівторок, 29 лютого.

Голова фракції БПП додав, що депутати, швидше за все, розглянуть нову редакцію закону на наступному пленарному тижні.

Аналогічну заяву зробив глава фракції "Народного фронту" Максим Бурбак.

"Впевнений, що на наступному пленарному тижні ми вийдемо на єдину позицію, і ми готові його підтримати", – заявив політик.

Читайте також: У Брюсселі наполягають, щоб Україна прийняла безвізові закони вже зараз

Перші особи української держави неодноразово заявляли про виконання Україною всіх "безвізових" рекомендацій ЄС, проте європейські партнери не тільки закликають Київ посилити боротьбу з системною корупцією, але й указують недоліки нових антикорупційних законів.

Зокрема, посол ЄС в Україні Ян Томбінський жорстко розкритикував прийнятий Верховною Радою закон про електронне декларування майна і доходів чиновників, який "не відповідає антикорупційним зобов'язанням, прийнятим керівництвом України".

Приймаючи необхідні для безвізового режиму з ЄС антикорупційні закони, депутати нерідко вносять до них зміни, які нівелюють ефективність механізмів боротьби з корупцією. Детальніше про це читайте у статті Дар'ї Каленюк і Тетяни Пеклун "Закони опору та протидії: як євроінтеграція долала депутатську жадібність" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна."