XI сесія Парламентської Асамблеї України і Республіки Польща відбулася 7 березня в Києві. Учасники Асамблеї підтвердили, що поглиблений діалог на рівні парламентів є важливою складовою зміцнення стратегічного партнерства між Україною та Республікою Польща і загальним національним інтересом двох держав.
Про це повідомляється на офіційному сайті Посольства України в Польщі на сторінці в Facebook.
В України і Польщі достатньо доброї волі та поваги, щоб складні питання вирішувалися в дусі стратегічного партнерства, через діалог і на основі правди, підкреслювалося на Асамблеї.
Обговорюючи питання безпеки в Балто-Чорноморському регіоні і у всій Європі, сторони закликали уряди двох країн задіяти спільні проекти, які будуть зміцнювати енергетичну безпеку в регіоні Балтійського та Чорного морів, служити розвиткові співробітництва у сфері оборонної промисловості. Ситуація зараз така, що потрібна консолідація зусиль сусідніх країн.
Учасники Парламентської Асамблеї засудили агресивну політику Російської Федерації, в тому числі спроби блокування вільного судноплавства в акваторіях Азовського моря і Керченської протоки, зажадали від Російської Федерації негайного припинення збройної агресії проти України, окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя та частини Донецької і Луганської областей.
Особливу увагу Асамблея приділила необхідності зберегти санкції проти Російської Федерації, які повинні продовжуватися до відновлення територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах, а також їх розширення в разі подальшої ескалації агресивних дій Росії для того, щоб надати Україні практичну підтримку у протидії російській агресії, і звільнення незаконно утримуваних Російською Федерацією українців - політичних ув'язнених і заручників, у тому числі і моряків ВМС України, взятих в полон біля Керченської протоки в листопаді 2018 р."
За підсумками зустрічі прийнято спільну заяву.
Чергова XII сесія Парламентської Асамблеї України і Республіки Польща пройде на території Польщі в 2019 році.
Зазначимо, глава МЗС Польщі виступив з ініціативою про приєднання до "нормандского формату" представників США та ЄС.
Раніше спецпредставник Держдепартаменту США Курт Волкер повідомив про підтримку Сполученими Штатами перспективи розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.
Росія, у свою чергу, категорично не хоче пускати миротворців східніше від лінії розмежування, до окупованої ділянки російсько-українського кордону, через який постачає зброю бойовикам, паливо, найманців і кадрових військових.
Детальніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".