Україна готова надати коридор для виводу військ Російської Федерації з невизнаної Придністровської Молдавської республіки, заявив на брифінгу в Києві спецпредставник України з питань придністровського врегулювання Віктор Крижанівський.
За його словами, українська сторона готова приступити до цього процесу, як тільки Росія заявить про відповідні наміри.
"Наша позиція незмінна - територію ми надамо, ми забезпечимо безперешкодний і безпечний вивід російських військ та боєприпасів з території Придністров'я, як тільки Росія почне це робити. Або, принаймні - висловить готовність", - сказав Крижанівський.
Він підкреслив, що Росія поки не готова виводити свої війська, і продовжить "чіплятися за все та шукати нові елементи".
"Буквально вчора російський віце-прем'єр Рогозін написав, що вони цього не робитимуть, тому що це може дестабілізувати ситуацію. У Думі політики говорять, що ситуація в Україні нестабільна і як можна вивозити боєприпаси через таку територію. Це все розповіді для нервовохворих", - зазначив спецпредставник.
У свою чергу посол Молдови в Україні Руслан Болбочан заявив про те, що Кишинів наполягає на виведенні російських військ у відповідності із раніше взятими Росією міжнародними зобов'язаннями. Він зазначив, що у Молдові стурбовані проведенням військових навчань на території Придністров'я і відповідні заяви звучать на різних міжнародних майданчиках.
"За деякими даними, минулого року було близько 300 таких навчань. Це нас насторожує", - зазначив дипломат.
Раніше прем'єр-міністр Молдови Павло Філіп повідомив про те, що Кишинів хоче домовитися з Києвом про виведення російських військ з Придністров'я через коридор на території України.
У свою чергу віце-прем'єр РФ Дмитро Рогозін заявив про те, що Росія не піде на згортання "миротворчої місії" у Придністров'ї.
Придністров'я, де російськомовне населення становить більшість, проголосило незалежність від Молдови у 1990 році. Росія підтримує сепаратистський режим у регіоні, а присутність власних військ називає "миротворчою операцією". Тим часом міжнародне співтовариство визнає Придністров'я частиною Молдови.
На території Придністров'я дислоковані частини 14-ї російської армії. На Стамбульському саміті ОБСЄ 1999 року Росія зобов'язалася вивести свої війська та озброєння з Придністров'я, проте зобов'язання так і не було виконано.
Детальніше про цінність присутності російських військ на території Придністров'я для Москви читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Невивідні" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".