UA / RU
Підтримати ZN.ua

Український посол спрогнозував долю нормандського формату після виборів у Німеччині

За словами Андрія Мельника, Берлін буде продовжувати курс «малих кроків».

Посол України в Німеччині Анрей Мельник висловив упевненість, що після виборів до Бундестагу, формування нової коаліції і уряду Берлін збереже нинішній зовнішньополітичний курс. У тому числі, підтримуватиме нормандський формат.

У коментарі «Суспільному» 26 вересня дипломат повідомив, що лідер Соціал-демократичної партії Німеччини Олаф Шольц, який може змінити Ангелу Меркель на посту федерального канцлера, під час недавньої зустрічі з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою говорив про готовність працювати в рамках нормандської четвірки.

«Ми почули з перших вуст готовність Берліна і після виборів продовжити активність в нормандському форматі. Якою вона буде? Зараз важко говорити, наскільки зміняться акценти, підходи», - зазначив посол.

На думку Мельника, розраховувати на прорив у нормандських переговорах Україні не варто.

«Ми точно можемо виходити з того, що цей курс« малих кроків »буде продовжений. Німці зацікавлені, щоб «Нормандії» зберігся, адже мова йде також і про їх іміджі, про те, чи зможе німецька дипломатія завершити успішно, що почала пані Меркель », - резюмував дипломат.

Читайте також: Кулеба спрогнозував вплив виборів в Німеччині на відносини Києва і Берліна

 

Згідно з екзитполами, на виборах у Німеччині ХДС/ХСС і Соціал-демократична партія отримали по 25%. Близько 15% у «Зелених», «Вільні демократи» отримали 11%. Ультраправа «Альтернатива для Німеччини» заручилася підтримкою 11% виборців, «Ліві» отримали 5%. З цих партій лише «Зелені» послідовно виступають проти газопроводу «Північний потік-2», запуск якого суперечить національним інтересам України.

Вибори в Німеччині багато хто називає історичними. Вони завершать епоху 16-річного перебування Ангели Меркель на посаді федерального канцлера. Утім, склад нового уряду формуватиметься нелегко. Хто і з ким може керувати країною після «епохи Меркель», читайте у статті Олексія Коваля «Німеччина перед виборами: за «світлофором» прямо чи ліворуч?» у ZN.UA.