UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна врахує рекомендації Європарламенту у боротьбі з корупцією та проведенні реформ – МЗС

У відомстві Кулеби прокоментували Доповідь щодо імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Міністерство закордонних справ України вітає ухвалену Європарламентом Доповідь щодо імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом

«Ця доповідь є не лише комплексним оглядом з боку Євросоюзу процесу імплементації Угоди про асоціацію, але й містить важливі сигнали щодо всього спектру наших відносин з Євросоюзом у контексті подальшого розвитку політичної асоціації та економічної інтеграції України з ЄС», - йдеться у коментарі зовнішньополітичного відомства.

У доповіді відзначається, що Україна досягла значного прогресу у виконанні зобов'язань в рамках Угоди про асоціацію. Європарламент вкотре наголосив, що Україна має європейську перспективу та визнав право нашої держави подати заявку на членство в ЄС.

«Українська сторона уважно врахує рекомендації щодо необхідності завершення започаткованих реформ, зокрема у сферах верховенства права, належного врядування та боротьби з корупцією», - зазначили у міністерстві.

Українська сторона також поділяє бачення європейських партнерів щодо необхідності оновлення параметрів Угоди про асоціацію і зони вільної торгівлі Україна-ЄС з урахуванням розвитку нормативно-правової бази, потреб економічного розвитку та перспектив секторальної інтеграції.

Україна вдячна депутатам Європарламенту за підтримку незалежності, суверенітету і соборності нашої країни, невизнання анексії Криму, засудження агресії Росії і мілітаризації окупантом українського півострова.

Крім того, у рішення засуджуються спроби Росії захопити контроль над Керченською протокою (зокрема, будівництво мосту без згоди України) та наголошується на збереженні санкцій щодо всіх причетних до цих порушень міжнародного права.

Надзвичайно важливим є заклик євродепутатів звільнити всіх українських політв'язнів і військовополонених у Росії, Криму та окупованих районах Донбасу.

«Доповідь засвідчує успішність процесу імплементації Угоди про асоціацію та наявність потужної підтримки з боку Європейського Парламенту щодо подальшого поглиблення інтеграції України з ЄС», - підсумували у МЗС.

Читайте також: Європарламент закликає Україну до деолігархізації

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна розраховує на запуск у 2021 році процесу всеосяжного огляду досягнення цілей Угоди про асоціацію з Євросоюзом для поглиблення секторальної інтеграції.

Під час робочого візиту Шмигаля до Брюсселя прем'єр зустрівся з президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем і обговорив узгодження з ЄС перегляду Угоди про асоціацію.

На 11 лютого заплановано засідання Ради асоціації Україна-ЄС. Які три чинники впливатимуть на проведення Сьомого засідання Ради, читайте у статті Миколи Точицького «Євроінтеграція в умовах COVID-19» у ZN.UA.