UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна просунулася у виконанні Угоди про асоціацію з ЄС, сукупний прогрес – 58%

Найбільший прогрес у сферах підприємництва, держзакупівель, гуманітарної політики, національної безпеки та інших.

Сукупнийпрогрес виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС становить 58%, повідомила віцепрем'єр-міністр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Прогрес досягнуто за весь період дії угоди і половину часу, відведеного на її виконання. 25% від цих зобов'язань виконані цього року, зазначила Стефанішина, виступаючи на засіданні Комісії з питань координації виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС, пише «Інтерфакс-Україна».

Найбільший прогрес досягнуто в таких сферах: підприємництво (83%), статистика і обмін інформацією (84%), держзакупівлі (85%), гуманітарна а (54%), технічні бар'єри в торгівлі (85%), юстиція, свобода, безпека, права людини (87%), політичний діалог, національна безпека і оборона (89%).

Найменший прогрес – у таких сферах: фінансова співпраця і боротьба з шахрайством (24%), соціальна політика і трудові ресурси (43%), транспорт, транспортна інфраструктура, поштові та кур'єрські послуги (44%).

Центральні органи виконавчої влади виконали 59% всіх доручених їм заходів, Верховна Рада – 48% завдань, інші органи влади – 46%.

Читайте також: Кулеба розповів, чому Україна досі не в ЄС

Широкий резонанс в українському суспільстві викликали заяви президентки Естонії Керсті Кальюлайд щодо термінів вступу України до ЄС. В інтерв'ю «Європейській правді» вона повідомила: процес може розтягнутися на десятиліття. Згодом а форумі YES Кальюлайд заявила, що наша країна знаходиться «на відстані кількох світлових років» від виконання критеріїв членства.

Голова МЗС України Дмитро Кулеба нагадав президентові Естонії про те, що аналогічні заяви свого часу чули й країни Балтії, але їх шлях до ЄС зайняв набагато менше часу.

Депутати з «Групи друзів України в Європарламенті» не погодилися з прогнозом Кальюлайд, зазначивши: терміни євроінтеграції України залежатимуть від темпів реалізації реформ, зацікавленості в них влади та суспільства.