UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна має право на репарації від Росії – Мамедов 

Наша країна має декілька варіантів компенсації збитків.

Виплата репарацій часто затягується на роки, однак це принципове питання в контексті відповідальності агресора. Експерт із міжнародного кримінального права, заступник генерального прокурора України у 2019–2021 роках Гюндуз Мамедов впевнений, що покарати воєнних злочинців та домогтися відшкодування максимальної кількості завданих збитків — пріоритет для України.

За перший місяць війни втрати, яких зазнала Україна від російського вторгнення, становлять понад пів трильйона доларів

Україна має право вимагати відшкодування з боку РФ. Це факт. У нашому випадку йдеться про відшкодування тих нищівних втрат, які завдала Росія. Тобто агресор повинен платити Україні за зруйновану промисловість, цивільну інфраструктуру: будинки, школи, лікарні, заклади культури та інші об'єкти”, - написав Мамедов у колонці для НВ.

Він наголосив, що Україна має декілька варіантів компенсації збитків.

Перший — передбачити виплату репарацій у мирному договорі з РФ.

Другий — довірити інститутам ООН забезпечення виплати репарацій з боку РФ. Але при цьому у співпраці з союзниками прив’язати розмороження активів РФ до виплати репарацій.

Третій — за рішенням союзників отримати заморожені активи РФ, якщо Росія й надалі продовжить ігнорувати міжнародне право.

Читайте також: Щоб Росія виплатила Україні репарації, залучать найкращих юристів світу – МЗС

Попри те, що Київ узяв на себе зобов'язання в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС ратифікувати Римський статут, українська влада досі цього не зробила. Чому? Як це може позначитися на міжнародному розслідуванні злочинів, вчинених російськими військовими в Маріуполі, Харкові, Херсоні, Бучі, Бородянці, Ірпені, Чернігові, Волновасі та багатьох інших українських містах і селах? Відповіді на ці та інші запитання — в інтерв'ю ZN.UA заступника генерального прокурора України у 2019–2021 роках Гюндуза Мамедова «Чому нашій країні необхідно ратифікувати Римський статут».