UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна і Угорщина домовились про взаємовизнання освітніх документів

Незважаючи на те, що між країнами існують затяжні "освітні" конфлікти 

Україна та Угорщина поглибили співпрацю у сфері освіти: глава українського Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба та його угорський колега Петер Сійярто 22 липня підписали угоду про взаємне визнання документів про освіту та наукові ступені, а також меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці у сфері дипломатичної підготовки, повідомляє МЗС.

Що це дає:

"Освітні" конфлікти України з Угорщиною

У 2017 році в Україні ухвалили закон про освіту. Угорщині не сподобалось те, що в ньому посилюється вивчення державної української мови в школах – зокрема й тих, де навчаються угорські діти. Будапешт назвав це "утиском нацменшини". Київ же пояснював, що обов’язкове вивчення державної мови в школі – це, зокрема, шанс для іноземних дітей потім знайти роботу в Україні. 

Читайте також: Ще одна країна Євросоюзу запропонувала поставити питання про членство Угорщини в ЄС

У вересні 2018 року стало відомо, що на Закарпатті в одному з консульств Угорщини українцям видають угорські паспорти. Після цього Київ вислав угорського консула з Берегова та українського дипломата з Будапешта.

Негативно в Угорщині відреагували й на закон про українську мову, ухвалений у 2019 році – також через "утиск" угорців в Україні.

Внаслідок таких конфліктів Будапешт вирішив мститися блокуванням вступу України в НАТО.