Венеційська комісія озвучила 19 грудня рекомендації щодо реформи КСУ, оскільки прийнятий закон не дозволяє ані комісії, ні іншим міжнародним організаціям делегувати своїх експертів до комісії з відбору суддів КСУ.
Як нагадали в Центрі протидії корупції, реформа КСУ є однією з важливих умов для перемовин щодо прийняття України в ЄС.
Зокрема, як нагадують в ЦПК, дорадча група експертів, яка відбиратиме кандидатів до КСУ, має включати 7-го члена, номінованого міжнародними партнерами. Рішення дорадчої групи щодо доброчесності та професійності кандидатів повинні мати обов’язковий характер для суб’єктів призначення суддів КСУ.
Однак в офісі президента рекомендації Венеційської комісії проігнорували. Як наголошують в ЦПК, без делегованих міжнародниками експертів офіс президента зможе впливати на відбір суддів.
"ОП хоче взяти під контроль КСУ, бо там у них критичне питання. Саме КСУ допоможе або стане на заваді проведенню після війни парламентських і президентських виборів водночас, чого найбільше прагнуть в офісі. Заради збереження своєї влади частина Банкової поставила під удар не просто реформу КСУ, але нашу Євроінтеграцію", - наголошують в Центрі протидії корупції.
Як повідомлялося, Офіс президента отримав рекомендації щодо судової реформи від послів G7 та ЄС. Рекомендації міжнародних партнерів стосуються продовження реформи з урахуванням розблокування роботи Вищої ради правосуддя та перезавантаження Вищої кваліфікаційної комісії суддів.
Єврокомісія планує дати оцінку прогресові України у виконанні її рекомендацій уже навесні 2023 року. Докладніше читайте в статті Володимира Гришка "Євроінтеграція та судова реформа в Україні. Все зробили чи не зовсім?"