UA / RU
Підтримати ZN.ua

Угорщина вже не проти кандидатури Рютте на посаду генсека НАТО — ЗМІ

Будапешт місяцями блокував можливе призначення Рютте.

Угорщина вже не виступає проти кандидатури прем'єра Нідерландів Марка Рютте на посаду наступного генерального секретаря НАТО. Про це у вівторок, 18 червня, повідомили нідерландські ЗМІ після того, як Рютте та його угорський колега Віктор Орбан провели переговори в кулуарах зустрічі лідерів ЄС у Брюсселі, пише Reuters.

Читайте також: У НАТО хочуть перевести у бойову готовність більше ядерної зброї

Посилаючись на джерела, ЗМІ NOS і RTL повідомили, що Орбан не став повторювати свою вимогу вибачень від Рютте за те, що угорський прем'єр назвав "проблематичними" висловлюваннями щодо Будапешта.

Вибачення було однією з двох умов, висунутих Угорщиною для підтримки кандидатури Рютте на посаду генерального секретаря НАТО.

Іншу умову — гарантія того, що Угорщині не доведеться надавати фінансування або відправляти персонал до України, чинний генсек НАТО Єнс Столтенберг пообіцяв виконати минулого тижня.

США, Велика Британія, Франція й Німеччина підтримали призначення Рютте. Туреччина в квітні заявила союзникам, що також підтримає його кандидатуру. Наразі лише Румунія та Словаччина ще публічно не дали "зеленого світла" на призначення Рютте. Президент Румунії Клаус Йоганніс заявляв у березні, що балотується на найвищу посаду в НАТО, стверджуючи, що східноєвропейські держави потребують кращого представництва на керівних посадах в Альянсі.

НАТО приймає рішення консенсусом, тому будь-якому кандидату потрібна підтримка всіх 32 союзників.

За даними FT, Рютте пообіцяв надати Орбану можливість відмовитися від підтримки України в межах НАТО, якщо Будапешт припинить блокувати його можливе призначення на посаду генерального секретаря Альянсу,

Читайте також: У Білому домі озвучили умову, за якої Україна зможе стати членом НАТО

Термін повноважень Столтенберга закінчується 1 жовтня після десяти років роботи на посаді. Його мандат продовжувався тричі, в тому числі для того, щоб зберегти в НАТО стабільність на тлі війни Росії проти України.