UA / RU
Підтримати ZN.ua

Угорщина спробує внести мовне питання до підсумкової декларації "Східного партнерства"

Уряд Угорщини може винести питання мови в українському законі про освіту на саміт ЄС.

Уряд Угорщини може наполягти на включенні до підсумкової декларації саміту "Східного партнерства" питання щодо українського закону про освіту, повідомив брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк на своїй сторінці в Twitter.

"Угорщина може наполягти на додаванні мовного питання щодо українського закону "Про освіту" до фінальної декларації саміту "Східного партнерства", - зазначив журналіст.

Раніше повідомлялося про те, що саміт політики Європейського союзу "Східне партнерство" відбудеться 24 листопада в Брюсселі.

"Східне партнерство" є програмою розвитку відносин між ЄС і Україною, Молдовою, Грузією, Азербайджаном, Білоруссю і Вірменією, яке було ініційоване Польщею і Швецією у 2008 році.

Нагадаємо, що уряд Угорщини прийняв рішення про блокування всіх наступних рішень Євросоюзу, спрямованих на зближення з Україною. Таке рішення стало відповіддю офіційного Будапешта на підписання президентом Петром Порошенком закону "Про освіту".

Раніше Болгарія, Греція, Румунія та Угорщина закликали Україну не вводити в дію положення закону про освіту щодо мови навчання. Вони виступили проти навчання в українських школах тільки державною мовою, а також звернулися до Ради Європи та ОБСЄ через цей закон.

28 вересня міністр закордонних справ України Павло Клімкін направив закон "Про освіту" на експертизу у Венеціанську комісію.

Детальніше про мовні норми закону "Про освіту" та реакцію на цей закон деяких країн читайте в матеріалі Василя Балушка "Донбас" і "Крим" на заході України?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".