UA / RU
Підтримати ZN.ua

Угорщина не змінить ставлення до закону про освіту без юридичних гарантій – Сійярто

Заяви про нібито досягнуту домовленість між Угорщиною та Україною не відповідають дійсності, заявив угорський міністр.

Угорщина не відмовиться від своєї нинішньої політики щодо закону України про освіту без юридичних гарантій, заявив на прес-конференції в Будапешті міністр закордонних справ Петер Сійярто, передає прес-служба уряду.

Він також прокоментував блокування Угорщиною засідання комісії Україна-НАТО.

"Якщо б Угорщина не використала своє право вето в міжнародних організаціях, тоді вона відмовилася б від єдиного інструменту, за допомогою якого вона може захистити закарпатських угорців і змусити Україну діяти згідно з міжнародними нормами", - заявив міністр.

Сійярто зазначив, що на Угорщину намагалися чинити "тиск", щоб країна не ветувала міністерське засідання комісії.

Він також озвучив чергові умови, які дозволять країнам врегулювати конфлікт.

"Для того, щоб Угорщина зняла своє вето, Україна повинна, у відповідності з очікуваннями Венеціанської комісії і Європейського союзу, утриматися від початку реалізації закону до тих пір, поки не прийде до згоди щодо кожної деталі законодавства з нацменшинами, включаючи угорську меншину", - сказав очільник МЗС Угорщини.

"Якщо український уряд видасть наказ, згідно з яким призупинить дію закону до тих пір, поки ці консультації не закінчаться, то це стане доброю основою для переговорів", - додав він.

За словами Сійярто, заяви про нібито досягнуту домовленість між Угорщиною та Україною не відповідають дійсності.

Раніше повідомлялося, що Угорщина заблокувала засідання комісії Україна-НАТО, яке повинно було відбутися 14 або 15 лютого під час зустрічі міністрів оборони всіх країн-членів Альянсу. Внаслідок чого міністр оборони Степан Полторак відмовився від поїздки у штаб-квартиру НАТО для участі в цьому засіданні.

У жовтні 2017 року голова МЗС Угорщини Петер Сійярто виступив за перегляд Угоди про асоціацію Україна-ЄС через український закон "Про освіту", який нібито порушує принципи цієї угоди.

Своєю чергою голова МЗС України Павло Клімкін заявив про те, що Київ допускає перегляд Угоди про асоціацію лише в контексті забезпечення чіткої європейської перспективи України.

Детальніше про ультиматуми і мотиви шантажу України з боку Угорщини читайте у статті Володимира Кравченка "Будапешт показав Києву мову ультиматуму" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".