За 100 днів дії нового Кримінального процесуального кодексу в Україні 500 людей було взято під домашній арешт, жодного не заарештовано за поданням податкових органів, значно разгрузились слідчі ізолятори, відзначає керівник Головного управління з питань судоустрою адміністрації президента Андрій Портнов.
"У 2011 році щомісяця у СІЗО прибувало 3,5 тисяч осіб. Після проведення першої частини гуманізації законодавства - у 2012 році - у слідчі ізолятори прибувало на тисячу людей у місяць менше. А за три місяці як діє новий КПК, ми бачимо, що кожен місяць прибуває у СІЗО тільки 700-750, може, 800 осіб, тобто, в три рази менше, ніж у 2012 році, і майже в п'ять разів менше, ніж у 2011 році. Тобто, значна тенденція", - розповів Портнов у п'ятницю ввечері в ефірі телеканалу "Інтер".
Він нагадав, що в Україні налічується 33 слідчі ізолятори, в яких знаходяться люди, підозрювані в скоєнні злочинів.
"Останні три місяці за поданням податкових органів в Україні не було заарештовано ні одну людину", - зазначив Портнов.
Також він повідомив, що за 100 днів дії нового КПК в Україні вже застосовано півтисячі домашніх арештів.
"В Україні за три місяці ми маємо перші 500 домашніх арештів. Це новий запобіжний захід, який активно застосовується на території України", - сказав керівник Головного управління.
Портнов запевнив: "Рівень злочинності за 3,5 місяця не виріс".
Щодо обшуків, то, за його словами, за період дії нового кодексу кількість обшуків зменшилася практично в два рази, оскільки тепер вони проводяться виключно за наявності відповідної санкції.
У свою чергу начальник Київського слідчого ізолятора №13 (Лук'янівського СІЗО) Роман Родчин зазначив, що зменшення чисельності людей, що перебувають в ізоляторі, дозволяє приводити до європейських стандартів умови арештованих.
"Раз йде зменшення чисельності осіб, відповідно, ми можемо займатися такими питаннями, як приведення умов до європейських стандартів... Кожен зараз забезпечений своїм спальним місцем, у нас зараз навіть є вільні камери. У нас є можливість ремонтувати камери", - розповів він.
Нагадаємо, новий КПК набув чинності 20 листопада 2012 року. !zn
Читайте також:
У Херсонському СІЗО без обвинувального вироку людина знаходиться вже більше дев'яти років
В Україні ймовірність повернутися з СІЗО додому без обвинувального вироку становить 0,38%
Чиновники запевняють, що в українських в'язницях стає все краще і краще