UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ВРУ заявили, що зареєстрували постанову для блокування законопроєкту про приховану приватизацію

Ухваливши законопроєкт, ВРУ переклала відповідальність на президента.

У Верховній Раді зареєстрували постанову, яка блокує підписання законопроєкту №6013 «Про особливості регулювання діяльності юридичних осіб  їх об’єднань у перехідний період», повідомила народна депутатка з фракції «Європейська солідарність» Ірина Геращенко. Правда на сайті парламенту текст проєкту постанови поки не з’явився.

«Зареєстрували блокуючу постанову по законопроєкту 6013, який фактично перерозподіляє державну і комунальну власність в Україні в період воєнного стану. Й скасовує штрафи за непоставку зброї і неякісні снаряди та міни», – повідомила Геращенко.

В цілому законопроєкт, який лобіює спікер ВРУ Руслан Стефанчук, ухвалили 9 січня. За нього проголосували 248 народних депутатів.

Документ фактично скасовує Господарський кодекс України, і завдає удару по стабільності як громад, так держави. Також законопроєкт передбачає повну приватизацію державних і комунальних підприємств. При цьому автори закону не прорахували можливі ризики для громад від передачі комунальних підприємств приватникам. 

Читайте також: Міста втрачають сотні мільйонів від неконкурентної приватизації. Що робити?

Як повідомляло джерело ZN.UA, Банкова не хотіла ухвалення документа, але не могла прямо заборонити Стефанчуку протягнути його на голосування. І своїм рішенням ВРУ фактично переклала відповідальність на президента Володимира Зеленського, який не хоче підписувати цей законопроєкт. Тепер голова держави повинен або підтримати курс України до ЄС і не підписувати документ, або ж піти на поводу у Стефанчука, який вирішує багато питань для «слуг».

Крім того, 502 поправка до цього законопроєкту, як зазначили в Центрі протидії корупції, передбачає скасування штрафів оборонним постачальникам, які прострочили поставку на фронт на понад 30 днів. До того ж ця поправка охоплює не лише майбутні контракти, а й ті, що вже укладені.

Щоправда, «слуга народу» Галина Янченко заявила, що насправді йдеться нібито про усунення саме потрійного штрафу за одне порушення. За словами депутатки, його хочуть замінити на єдиний, найбільш ефективний штраф – прогресивну пеню, яка складає 3% за кожен місяць прострочки.

Законопроєкт №6013 може фактично провести до наймасштабнішого за період незалежності України перерозподілу державної власності позаприватизаційним способом. На цьому акцентував адвокат та учасник ініціативи «Голка» Юрій Мельник у статті «Прихована приватизація: чи загрожує Україні масштабний розпродаж державного майна?».