Робоча група вже напрацювала оновлений текст законопроєкту №4298 «Про місцеві державні адміністрації», який стосується реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні, повідомив у Facebook голова підкомітету ВРУ з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Віталій Безгін. За інформацією ZN.UA, комітет повернувся до початкової версії законопроєкту, яку свого часу майже повністю переписали під президента.
«Є зведений оновлений текст законопроєкту #4298 «Про місцеві державні адміністрації» на основі закритих консультацій з асоціаціями ОМС, що минулого року тривали за модерації партнерів зі Страсбурга», – написав Безгін.
За його словами, 26 січня текст законопроєкту планують направити до Ради Європи для додаткової експертизи. Крім того, текст законопроєкту планують відправити до:
- Європейської комісії;
- Всеукраїнської асоціації громад;
- Всеукраїнської Асоціації об’єднаних територіальних громад;
- Асоціації міст України;
- Української асоціації районних та обласних рад.
«На 99% саме ця редакція буде запропонована комітету для чергового повторного розгляду», – зазначив Безгін.
Ключовою проблемою законопроєкту №4298, першу версію якого майже повністю переписали на користь президента, і до якої повернувся комітет, було питання про те, ким є голова місцевої державної адміністрації (після змін до Конституції — префект): державним службовцем, який призначається на посаду зі спеціального резерву, куди потрапляє за результатами конкурсу, проходить вишкіл і підлягає ротації, або політичним призначенцем президента?
Питання запровадження державного нагляду за актами органів місцевого самоврядування знову внесено до політичного порядку денного. Влада нарешті повинна сформувати державну вертикаль, яка поставить у рамки і громади, і територіальні органи держвлади. А також серйозно подумати про ефективність об'єднаного Мінінфаструктури, яке — і це вже очевидно! — не може проковтнути кількість покладених на нього завдань.
У статті "№4298. Ставка на професіоналізм на всіх рівнях посад має взяти гору над фаворитизмом" директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак нагадує, чому важливо ввести нагляд у законодавче поле і вимкнути ручник.