Велика палата Верховного суду України розглянула апеляції у справі колишнього члена Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Володимира Горковенка проти президента Володимира Зеленського. Суд став на бік Горковенка, повідомив сам позивач у Facebook.
Володимир Горковенко оскаржував у суді указ голови держави щодо скасування свого призначення до складу Нацради. У грудні 2019 року Верховний суд встановив, що президент порушив закон, звільнивши його шляхом скасування указу про призначення. Зеленський із таким рішенням суду не погодився і оскаржив його в апеляції.
«По факту цю апеляцію президент програв. Судді залишили без задоволення апеляційну скаргу Володимира Зеленського. Офіс президента доводив, що моє звільнення у неприродній спосіб є законним. (…) Велика палата Верховного суду визнала, що «скасування призначення» насправді є звільненням», - пише він.
Ексчлен Нацради з питань телебачення і радіомовлення вважає, що таке рішення Великої палати ВСУ створює важливий прецедент у світлі останніх рішень Зеленського щодо «скасовування призначення» осіб, яких за законом не мав права звільняти. Зокрема, суддів Конституційного суду.
Апеляційну скаргу Горковенка суд задовольнив частково. Так, указ президента від 24 травня 2019 року про скасування призначення Горковенка членом Нацради визнано протиправним та скасовано, рішення набрало законної сили. На користь Володимира Горковенка суд стягнув з ОПУ 1 921 гривню судових витрат.
Нині позивач із адвокатом чекають на повний текст рішення суду, аби дізнатись аргументацію суддів.
Зеленський програв апеляцію у Верховному Суді Велика Палата Верховного Суду розглянула мою апеляційну скаргу та...
Опубликовано Володимиром Горковенко Четверг, 13 мая 2021 г.
Нагадаємо, 27 березня президент Зеленський скасував указ експрезидента-втікача Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями Конституційного суду. Коментуючи своє рішення, Зеленський сказав, що Тупицький і Касмінін «можуть відправлятись на заслужений відпочинок».
За інформацією джерел ZN.UA напередодні голова СБУ Іван Баканов подав президенту рапорт, який і став підставою для рішення Зеленського. Згідно з логікою цього документа, «під ніж» могли потрапити всі судді, які голосували за декриміналізацію незаконного збагачення, однак обмежилися лише двома – більшість інших проявила лояльність до Офісу президента.
Очевидно, що Зеленський шукав вихід із конституційної кризи, однак якщо спиратися на формулювання самого указу президента, а також рапорт Баканова, Зеленський міг звільнити всіх одинадцятьох суддів КСУ, які голосували за скасування антикорупційного законодавства. Що, безумовно, не є виходом із конституційної кризи і не включає реальний правовий механізм перезавантаження Конституційного суду України.