UA / RU
Підтримати ZN.ua

У "Слузі народу" відповіли, чи можуть потрапити у реєстр олігархів чинні депутати

У відповідний закон вже встигли внести більше тисячі правок. Проте лідер "слуг" впевнений, що його приймуть в другому читанні. 

Лідер партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко заявив, що у реєстр олігархів можуть попасти чинні депутати Верховної Ради. Про це він заявив під час інтерв'ю виданню "Українські новини". 

Він додав, що наразі під питанням п'ятеро народних обранців, але прізвищ не назвав. 

"Треба подивитися, яка буде кінцева версія закону. Мені здається, що до п’яти осіб можуть претендувати", — сказав Корнієнко. 

Він вважає, що ВР ухвалить закон про олігархів вже в другому читанні - тобто восени. 

"Мені особисто здається, що в цей законопроєкт можна вносити різні зміни, але в них немає сенсу. Це рамковий закон, фундаментальний, який прописує нову парадигму стосунків між бізнесом, політикою і суспільством", — зазначив Корнієнко.

Глава "слуг" також розповів, що в цей закон депутати вже встигли внести понад тисячу поправок. Якщо бути точним, то 1 230.

"Цікаво, що саме в них. Концептуально я б у ньому (законопроєкті - ред.) нічого не змінив. Я б працював і зосередив би зусилля на ухваленні суміжного законодавства, щоб законопроєкт про олігархів почав працювати. Серед суміжного законодавства: антитрастове законодавство, законопроєкт про Антимонопольний комітет, законопроєкт про медіа, який довго вже чекає свого часу", — наголосив Корнієнко.

Читайте також: Нормандія, "Північний потік-2" та закон про олігархів: Зеленський розповів про переговори з Меркель

Нагадаємо, 1 липня Верховна Рада 275 голосами «за» ухвалила за основу президентський законопроєкт №5599 «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)». Примітно, що голоси за президентську ініціативу дали пов’язані із олігархом Ігорем Коломойським «Довіра» і «За майбутнє» (по 18 голосів).

Проєкт закону містить грубі порушення, зокрема, наділяє президента та РНБО не передбаченими Конституцією України повноваженнями, свідчить висновок Головного науково-експертного управління Апарату ВР. Спікер парламенту Дмитро Разумков наголошував на тому, що проєкт закону потребує доопрацювання.

Про те, що рухає президентом Володимиром Зеленським, і на які скарби він претендує - читайте в статті Інни Ведернікової «Помста карабасам. Рада в першому читанні прийняла закон про олігархів».