Більшість членів Комітету міністрів Ради Європи підтримали рішення, що відкриває шлях до зняття санкцій з російської делегації без виконання Кремлем будь-яких умов. Рішення було прийнято в ході засідання Комітету у вівторок, 14 травня, його підтримали представники 39 з 47 держав, повідомляє "Європейська правда".
Рішення передбачає новий механізм санкційної процедури, Росія в документі не згадується, але схвалений механізм відкриває шлях для зняття санкцій з делегації РФ за надзвичайною процедурою.
Очікується, що найближчої п'ятниці в Гельсінкі це рішення буде схвалено остаточно без обговорення і внесення змін.
"Хоча ми і голосували проти, але нам вдалося відстояти кілька важливих норм, що підуть на користь Україні. У тому числі - норму про те, що новий санкційний механізм, над яким ми починаємо працювати, доповнюватиме механізм санкцій, а не замінить його", - розповів журналістам постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба.
Зазначимо, що голова МЗС України Павло Клімкін заявив європейським міністрам закордонних справ, що зняття санкцій ПАРЄ з РФ без виконання Кремлем умов для їх скасування означатиме підрив "мінського процесу".
Нагадаємо, що на зимовій ПАРЄ в січні російська делегація не брала участі та відмовилася платити членські внески в 2019 році. Тоді ж Бюро ПАРЄ внесло зміни до правил формування комітетів, позбавивши Україну місця у регламентному комітеті, що розглядає можливість зняття санкцій з Росії.
Нещодавно президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Росія повинна залишитися у складі Ради Європи. Водночас у Німеччині дипломати та депутати відкрито проводять роботу для зняття санкційного тиску з Російської Федерації у Раді Європи.
У грудні 2017 року делегації 20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи підписали декларацію, в якій закликали припинити спроби повернути Росію до ПАРЄ.
Натомість в червні 2018 року Бюро ПАРЄ ініціювало внесення змін до правил процедури асамблеї на осінній сесії органу, які дозволять російській делегації повернутися на тих умовах, в яких вона зацікавлена.
Докладніше про ситуацію з поверненням Росії до ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи і "божевільний"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".