UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Раді готують три законопроєкти щодо врегулювання конституційної кризи

За словами Монастирського, головні напрацювання щодо законопроєктів будуть представлені до 1 грудня.

Робоча група Верховної Ради з врегулювання конституційної кризи планує підготувати до реєстрації три законопроекти. Про це під час брифінгу в п'ятницю, 27 листопада, заявив керівник робочої групи з питань законодавчого забезпечення ефективної діяльності в сфері запобігання корупції та вдосконалення законодавчого регулювання окремих аспектів роботи Конституційного суду, глава Комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський, передає "Інтерфакс-Україна".

Відзначається, що головні напрацювання щодо законопроєктів будуть представлені до 1 грудня.

"Робоча група повинна представити конкретний результат до 1 грудня, тобто до вівторка. Я думаю, що у вівторок або в понеділок після погоджувальної ради зможемо проінформувати про більш кінцеві результати діяльності робочої групи", - заявив Монастирський.

Він уточнив, що в Раді планують зареєструвати три законопроєкти, які розглядала робоча група.

"Це будуть три законопроєкти. Перший стосується відновлення відповідальності за брехню в декларації, другий - про відновлення повноважень НАЗК щодо декларування, і третій, в разі якщо ми домовимося, - про Конституційний суд", - резюмував парламентарій.

Читайте також: Законопроєкти Зеленського: хто зможе претендувати на допомогу від держави під час локдауна

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

18 листопада у парламенті створили робочу групу щодо напрацювання законопроектів для вирішення конституційної кризи. Зокрема, очолив робочу групу народний депутат з фракції “Слуга народу” Денис Монастирський. А його заступником стала Ольга Совгиря.

Раніше повідомлялося про те, що робоча група сформувала варіанти перевірки декларацій суддів.

Якщо влада та всі її гілки не продемонструють достатньої політичної зрілості й відповідальності та не зможуть спільно виробити і прийняти рішення, що дадуть змогу Україні гідно вийти з нинішньої кризи, спричиненої рішенням КСУ, наслідки для країни на зовнішній арені будуть вельми сумними. Докладніше у матеріалі Тетяни Силіної "У правовій прострації" у ZN.UA.