Парламентська Асамблея Ради Європи в середу, 10 квітня, підтримала резолюцію "Про виклики перед ПАРЄ", виключивши з нього норми, які б створили умови для зняття санкцій з російської делегації. За документ проголосували 105 депутатів, 30 - висловилися проти, 16 – утрималися, передає "Європейська правда".
Доповідь і проект резолюції готував депутат з Нідерландів Тіні Кокс, який симпатизує Росії. Однак при підготовці проекту резолюції до голосування депутати прибрали з неї потенційно небезпечні положення.
Автор документа пропонував суттєво ускладнити механізм накладання санкцій та скасувати чинну процедуру. Згідно з проектом резолюції, санкції мають накладатися ПАРЄ за погодженням із Комітетом міністрів і генеральним секретарем Ради Європи.
Однак у прийнятому документі нова громіздка процедура узгодження жорстких санкцій вводиться як додаткова, і ПАРЄ зберігає за собою право самостійно накладати санкції. У рішенні йдеться, що воно прийняте в зв'язку з російською анексією Криму і розв'язанням війни в Донбасі. Тому нову процедуру може бути застосовано щодо РФ.
Нагадаємо, що в зимовій сесії ПАРЄ в січні російська делегація не брала участі і відмовилася платити членські внески в 2019 році. Тоді ж Бюро ПАРЄ внесло зміни в правила формування комітетів, позбавивши Україну місця в регламентному комітеті, який розглядає можливість зняття санкцій з Росії.
У грудні 2017 року делегації 20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи підписали декларацію, в якій закликали припинити спроби повернути Росію в ПАРЄ.
Проте в червні 2018 року Бюро ПАРЄ ініціював внесення змін до правил процедури асамблеї на осінній сесії органу, які дадуть російській делегації можливість повернутися на тих умовах, в яких вона зацікавлена.
Детальніше про ситуацію з поверненням Росії в ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи і "божевільний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".