Наприкінці жовтня посол України у Німеччині АндріЙ Мельник відкинув критику німецького уряду щодо використання дронів “Байрактар” для захисту цивільних та військових від російських обстрілів, а також звернув увагу Берліна на необхідність активізації посередницьких зусиль передусім у рамках організації Саміту лідерів держав у Нормандському форматі. Тепер у німецькому виданні Die Welt вийшла стаття, автор якої, Алан Позенер, закликав нову урядову коаліцію переглянути політичні принципи постачання Україні озброєння.
Позенер для Welt піддав потужній критиці позиції західних партнерів України, і передусім Німеччини, які постійно висловлюють “стурбованість з приводу того, щоб майже заморожений конфлікт був і надалі замороженим”, і замість того, щоб “допомагати своїм друзям, піклуються про те, щоб ніщо не заважало їм заключати газові домовленості із ворогами”.
Журналіст підкреслив, що в рамках оцінки ситуації в/навколо Україні необхідно враховувати ширший контекст, зокрема факт російської агресії стосовно України, а в рамках застосування “Байрактарів” на Донбасі також те, що вони виробляються в тому числі з компонентів українського виробництва.
“Якщо ми не допоможемо Україні, то допоможуть інші. Ми не рятуємо жодного життя, не забезпечуємо миру, ми просто намагаємося відкупити собі чисту совість, при цьому втративши вплив в Києві та посиливши зневагу до нас з боку Кремля”, - написав журналіст.
26 жовтня ЗСУ вперше застосували ударні дрони Байрактар у зоні ООС. Збройними силами України було ухвалено рішення задіяти турецькі ударні безпілотники у відповідь на вогонь російських окупантів.
Наступного дня стурбованість застосуванням Україною безпілотника Байрактар висловила Німеччина, пізніше до неї приєдналася і Франція. США заявили, що ситуацію загострює не Україна.
Ангела Меркель під завісу свого канцлерства шокувала українців і багатьох європейців своєю пропозицією запросити Владіміра Путіна на саміт з Євросоюзом. І це при тому, що в Україні і без того останнім часом наростає роздратування і нерозуміння позиції Берліна з багатьох питань.
Навіщо Меркель це зробила? Чому Німеччина виступає проти надання Україні ПДЧ? Чому відмовляється продавати нам зброю для захисту від Росії? Чи буде вона компенсувати нашій країні втрати від запуску «Північного потоку-2»? Ці та інші запитання Тетяна Силіна поставила в інтерв’ю Надзвичайному та Повноважному Послу ФРН в Україні Анці Фельдгузен.