UA / RU
Підтримати ZN.ua

У "Народному фронті" назвали справу Мартиненка політичною

Провина екс-депутата не доведена, вважають в партії.

Затримання колишнього народного депутата Миколи Мартиненка детективами Національного антикорупційним бюро (НАБУ) є ознакою вибіркового правосуддя і політично мотивованих дій антикорупційних органів, заявила партія "Народний фронт" на своїй сторінці в Facebook .

"Так звану "справу Мартиненко" НАБУ намагається фальсифікувати вже півтора року. Однак ніяких доказів проти нього так і не було знайдено", - сказано в повідомленні прес-служби партії.

В партії вважають марними спроби НАБУ отримати від судді Солом'янського районного суду Києва Олександра Бобровника санкцію на утримання Миколи Мартиненка під вартою, оскільки "жодної необхідності в цьому немає".

"Микола Мартиненко своїми діями довів, що не боїться, він ніяк не міг перешкоджати слідству, ні від кого не переховувався і знаходиться в Україні. Ще влітку минулого року він публічно заявляв про готовність здати правоохоронним органам свій закордонний паспорт", - заявили в "Народному фронті".

Читайте також: НАБУ підозрює Мартиненка у розтраті 17 мільйонів доларів ДП "СхідГЗК"

Як повідомлялося, ввечері 20 квітня детективи НАБУ затримали колишнього народного депутата Миколу Мартиненка. За даними ZN.UA, затримання було проведено в рамках розслідування справи про закупівлю ДП "Східгзк" концентрату урану через австрійську прокладку.

В березні 2017 року директор НАБУ Артем Ситник заявив, що його відомство перебуває на фінальній стадії розслідування справи екс-депутата Миколи Мартиненка, відкритого за фактами одержання неправомірної вигоди при закупівлях державного підприємства НАЕК "Енергоатом" обладнання чеської компанії Škoda JS.

У травні минулого року Ситник повідомив, що Генеральна прокуратура передала НАБУ 40 томів матеріалів по одному з епізодів ряду кримінальних проваджень, фігурантом яких є колишній народний депутат Микола Мартиненко.

Нагадаємо, в листопаді 2015 року на тлі корупційного скандалу Мартиненко заявив про добровільне складання депутатських повноважень, у грудні Верховна Рада прийняла відповідне рішення.