UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Медведчука закінчився домашній арешт – у прокуратурі пояснили, що далі

Печерський райсуд Києва розгляне клопотання прокурорів про обрання депутатові запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання.

У голови політради «Опозиційної платформи-За життя» Віктора Медведчука сплив термін домашнього арешту у справі про держзраду та замах на розграбування національних цінностей, повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.

«Граничний строк у шість місяців перебування підозрюваного під цілодобовим домашнім арештом закінчився, тому його подальше продовження є неможливим. Єдиний запобіжний захід, про який наразі може клопотати сторона обвинувачення – особисте зобов’язання з покладенням на підозрюваного обов’язків», - пояснюють в Офісі генпрокурора.

Прокурори вже звернулися до суду з відповідним клопотанням, сьогодні Печерський райсуд Києва розгляне його.

Серед обов’язків, які проситимуть покласти на Медведчука:

Читайте також: ДБР перевіряє пов'язані з Медведчуком структури. Вони возили паливо з Росії в Україну за заниженими цінами

У травні Віктору Медведчуку і його однопартійцю та бізнес-партнеру Тарасу Козаку оголосили підозру за трьома епізодами державної зради і замаху на розграбування національних ресурсів в окупованому Криму (статті 111 та 438 КК України). 

Печерський суд відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт і зобов'язав підозрюваного здати закордонні паспорти, носити електронний браслет і не спілкуватися з іншими фігурантами справи. 7 липня суд продовжив досудове розслідування у справі Медведчука і Козака до 11 листопада.

Справа Медведчука-Козака: за версією слідства, підозрювані передали російським окупантам Криму матеріальну та документальну базу щодо розробки нафтового родовища «Глибока» (перспективні запаси – 8 млн тонн, 38 млрд грн), суттєво полегшивши завдання з його розробки.

Крім того, один з депутатів сприяв «перереєстрації» одного із зареєстрованих в Україні підприємств в ОРДЛО, аби згодом на підставі наявних українських дозволів та готових технічних документів отримати незаконні «дозволи» від держави-агресора. 

Медведчука та Козака також звинувачують у збиранні інформації щодо місць дислокації українських військових та їх бойової підготовки, сприянні зацікавленим особам у дестабілізації суспільно-політичної ситуації в державі, формуванні мережі агентів для лобіювання інтересів РФ в Україні («Проєкт «Промінь»).