UA / RU
Підтримати ZN.ua

У КСУ знову намагаються реабілітувати ексголову суду Шевчука і виплатити йому 17 млн грн

 Таку реабілітацію у Конституційному суді вже розпочали ухваленням спеціальної постанови, яку завбачливо приховали від суспільства.

Як повідомляло ZN.UA, Конституційний Суд наприкінці лютого ц. р. вже робив утаємничену спробу усупереч Конституції та закону повернути на посаду Станіслава Шевчука, звільненого у травні 2019 року за вчинення ним істотного дисциплінарного проступку, грубе та систематичне нехтування своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді КСУ та виявило його невідповідність займаній посаді. Тоді таке рішення ухвалити не вдалося.

13 березня 2023 року сплив дев’ятирічний строк перебування Шевчука на посаді судді КСУ, що взагалі зробило неможливим в принципі повернення до цього питання.

Натомість, як повідомили джерела ZN.UA, 16 березня КСУ прийняв постанову про передачу чергової заяви Шевчука (про скасування постанови від 14 травня 2019 року та звільнення його з посади судді КСУ у відставку) на розгляд постійної комісії з питань регламенту та етики «для надання відповідного висновку».

При цьому вказану постанову утаємничили від суспільства – її не розмістили на офіційному сайті КСУ. Але ця постанова є у розпорядженні ZN.UA і наші читачі можуть ознайомитися з її змістом.

Наразі, за даними ZN.UA, вказана комісія через розбіжність позицій її членів не дала такого висновку. Так, член цієї комісії Віктор Кичун вніс пропозицію визнати юридично неможливими розгляд комісією заяви Шевчука з огляду на відсутність для цього правових підстав.

У своєму зверненні до голови комісії Василя Лемака та інших колег, яке є в розпорядженні ZN.UA, суддя Віктор Кичун зазначив, що діяльність КСУ з розгляду заяви Шевчука має відверто протиправний характер, виходячи з того, що:

Віктор Кичун зазначає, що з огляду на відверте ігнорування закону та очевидну упередженість, які намітилися у діяльності КСУ стосовно розгляду заяв Шевчука, висновок комісії вочевидь буде використаний для протиправної реабілітації Шевчука. З власних джерел ZN.UA стало відомо, що таке рішення КСУ, крім іншого, з високою імовірністю спричинить незаконну виплату з бюджету Шевчуку винагороди судді за час «вимушеного прогулу» (близько 17 млн грн) та призначення йому щомісячного довічного грошового утримання у розмірі близько 200 тисяч грн.

Читайте також: Суд зобов’язав ДБР розслідувати зловживання екс-Голови КС Шевчука

Нагадаємо, 14 травня 2019 року судді КСУ (12 з 16 присутніх на засіданні) висловили недовіру голові Конституційного суду Станіславу Шевчуку і проголосували за його звільнення з посади судді.

Згідно з висновком постійної комісії з питань регламенту та етики Шевчука звільнили з посади судді КСУ за перевищення ним службових повноважень, тиск на суддів, грубе і систематичне нехтування своїми обов'язками, політизацію діяльності суду, зловживання владою, "що є несумісним зі статусом судді Конституційного Суду України".

Цікаво, що саме Станіслава Шевчука вважають відповідальним за рішення КСУ про скасування кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, прийняте в лютому 2019 року, після якого НАБУ довелося закрити низку резонансних справ.