UA / RU
Підтримати ZN.ua

У "кремлівський звіт" потрапили друзі Путіна з бізнесом в Україні

Однак їхніх українських справ американські санкції не торкнуться.

У новий американський список олігархів РФ потрапило щонайменше дев'ятеро бізнесменів, які володіють бізнес-активами в Україні.

Так, кожен десятий з них наразі має діючий бізнес в Україні, а кожен третій розпродав свої українські активи під час або після Революції гідності, йдеться у сюжеті ТСН.

Олігарху Олегу Дерипасці, пов'язаному з американським політтехнологом, колишнім політконсультантом екс-президента-втікача Віктора Януковича і колишнім головою виборчої кампанії президента США Дональда Трампа Полом Манафортом, в Україні належить декілька підприємств. Серед них - сервісний центр "Металург" і Миколаївський глиноземний завод.

Автор антивірусної програми Євген Касперський, якому закидають зв'язки з ФСБ, продає в Україні свою продукцію через мережу посередників. Володимир Євтушенков володіє в Україні телекомунікаційною мережею, яка працює під торговою маркою Vodafone (колишній МТС Україна - ред.). Молочні продукти під брендами "Чудо" і "Слов'яночка" від Wimm-Bill-Dann теж забагачують російського олігарха Гавриїла Юшваєва з американського списку.

У звіт США не потрапили власники восьми обленерго, бізнесмени Олександр Бабаков, Михайло Воєводін і Євген Гінер. Немає там також російського бізнесмена з численними активами в Україні Костянтина Григоришина.



Раніше, 30 січня, повідомлялося про те, що санкції не є перешкодою для російських олігархів, які мають бізнес в Україні, а український санкційний список виявився неефективним.

Нагадаємо, 30 січня Міністерство фінансів США оприлюднило відкриту частину "кремлівського звіту", який пізно ввечері представили Конгресу Сполучених Штатів. У список потрапили 210 осіб, наближених до президента РФ Володимира Путіна, зокрема, 114 російських політиків і 96 олігархів. Держдепартамент США заявляє про те, що санкції позбавили оборонну промисловість РФ замовлень на мільярди доларів.

26 січня США оприлюднили розширений список осіб і організацій Росії, а також окупованих територій України, на які поширюються санкції.

Зокрема, до санкційного списку потрапили заступник міністра енергетики РФ Андрій Черезов, компанія олігарха часів екс-президента-втікача Віктора Януковича "Газ-Альянс", що належить Сергію Курченку, та російські компанії "Технопромекспорт" і "Силові машини", які займалися поставками турбін Siemens до окупованого Криму.

Своєю чергою Рада Федерації РФ прирівняла публікацію "кремлівської доповіді" до розриву дипломатичних відносин, а прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков назвав публікацію "кремлівського звіту" спробою США вплинути на майбутні президентські вибори в РФ.

Президент Петро Порошенко висловив подяку США за новий список представників російської влади і наближених до неї олігархів. Крім того, голова України також розраховує на відповідні рішення з боку європейських партнерів.

Про можливі наслідки "кремлівської доповіді", читайте в матеріалі DT.UA "Кремлівська доповідь": чого очікувати оточенню Путіна?".