UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Кремлі відреагували на вихід другого судна з українського чорноморського порту

«Це зовсім інша субстанція», заявив прес-секретар Путіна Пєсков.

У Кремлі були змушені відреагувати на вихід із українського чорноморського порту вже другого судна, балкеру PRIMUS, який пройшов тимчасовим коридором для цивільних судів, оголошеним Військово-морськими силами ЗСУ. Прес-секретар президента РФ Владіміра Путіна Дмітрій Пєсков, відповідаючи на запитання, як рух цих суден може позначитися на поновленні «зернової угоди», заявив, що це не пов'язані речі.

«Ні, це не має відношення до перспектив відновлення зернової угоди… Це зовсім інша субстанція, і тут наше військове відомство, безумовно, здійснює необхідний моніторинг», – сказав Пєсков на брифінгу 28 серпня, повідомляє російське пропагандистське агентство «Интерфакс».

Читайте також: У Стамбулі можуть відбутися технічні переговори між Україною та РФ щодо зернового коридору — Sabah

Він повторив, що повернення в «зернову угоду» Росії можливе після виконання обіцянок, які були надані російській стороні [з боку ООН], а також заявив, що розглядаються варіанти взаємодії з Катаром щодо «зернової угоди».

«Наразі якихось субстантивних домовленостей щодо цього немає. У різних форматах різні дискусії продовжуються», – сказав Пєсков.

Читайте також: Морські дрони: ЗСУ запроваджують справжні санкції проти Росії

Нагадаємо, що 10 серпня ВМС ЗСУ оголосили тимчасові коридори для руху торгових суден, що прямують до портів або з портів України в Чорному морі, і розпочали їх реєстрацію. Військові попереджають судновласників і капітанів про можливі ризики з боку російського флоту та забезпечують нагляд під час руху коридором.

Першим судном, яке пройшло тимчасовим коридором, став контейнеровоз JOSEPH SCHULTE – він вийшов з Одеси 16 серпня. За ним, 26 серпня, вийшов балкер PRIMUS.

Раніше експерт та головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко заявив, що «зерновий коридор» з українських портів можна забезпечити без Росії. Наразі зустрічі з Путіним для обговорення поновлення роботи «зернового коридору» шукає президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган. Турецьке видання Yeni Şafak стверджує, що він готовий відвідати для цього Росію.