Речник президента РФ Дмітрій Пєсков припускає можливість переговорів російського та українського лідерів.
«Президент (Владімір) Путін залишається відкритим для діалогу, і ми зацікавлені у діалозі. Але будь-який діалог має бути зрозумілим, підготовленим та орієнтованим на досягнення конкретного результату», - цитують Пєскова росЗМІ.
За словами речника Путіна, зараз незрозумілим є можливий порядок денний переговорів. Обговорювати деокупацію українських Донбасу та Криму Росія відмовляється, а пропонований Москвою порядок нецікавий Києву.
Виступаючи на пресконференції за підсумками саміту Східного партнерства, президент України Володимир Зеленський сказав, що вважає питання газопроводу «Північний потік-2» серйозним приводом для розмови з РФ. За цю заяву й ухопилися у Кремлі.
Зеленський висловив думку, що російський проєкт міг би стати вагомим інструментом для переговорів, завдяки чому можна було б досягнути зрушень у виконанні РФ Мінських угод або інших кроків, спрямованих на припинення війни на Донбасі.
У Кремлі вхопилися за перспективу переговорів щодо «Північного потоку-2», проігнорувавши ту частину, яка стосується російської агресії проти України.
«Як і раніше немає чіткої ясності щодо можливого порядку денного таких контактів, тому що важко пов'язати питання двосторонніх російсько-українських відносин із проєктом «Північний потік-2», і про можливі рішення, на які мають вийти за підсумками таких контактів. Таке розуміння поки що не визріло», - додав Пєсков.
США та ЄС продовжують шукати формат переговорів із Росією у сфері безпеки, до якої входить й українське питання. Загрозою ескалації на російсько-українському кордоні Москва домоглася саміту Джо Байдена та Владіміра Путіна 7 грудня, а також консультацій з НАТО стосовно «питань, які непокоять» щодо розширення Альянсу завдяки приєднанню України та Грузії.
Росія не вперше грає на підвищення ставок, щоб досягти «розрядки» на вигідних для себе умовах. Питання в тому, якою буде її ціна для нашої країни. За підсумками переговорів Байдена та Путіна президент РФ може погодитися зняти військову напругу на наших кордонах в обмін на тиск США на Україну, щоб досягти автономії частини Донбасу.
Заяви Зеленського про можливість «референдуму щодо Донбасу та Криму» і необхідність прямих переговорів з Путіним побічно підтверджують цю інформацію. Сполучені Штати можливий тиск на Україну заперечують.
ZN.UA пропонує читачам поміркувати над тим, про що домовилися і (не)домовилися американський, український та російський лідери, що чекає на Україну в середньостроковій перспективі й до чого варто готуватися вже зараз:
- Сергій Корсунський «Імперія Путіна готується завдати удару у відповідь: чого очікувати Україні»;
- Олексій Іжак «Байден та Путін розійшлися по кутках. Чого чекати Україні»;
- Олег Шамшур «Ворог біля воріт: хто і як може зупинити Путіна»;
- Володимир Кравченко «Україна — епізод у серіалі, сценарій якого пишемо не ми?».