Депутати нижньої палати російського парламенту від КПРФ запропонують Держдумі розглянути заява про визнання Волинської трагедії геноцидом польського населення, учиненном українськими націоналістами.
Як повідомляють російські ЗМІ, посилаючись на наявний в їх розпорядженні проект документа від групи депутатів на чолі з Сергієм Обуховим, таким чином Держдумі пропонують "висловити солідарність" з Сеймом Польщі, що визнав Волинську трагедію геноцидом.
"Державна Дума Федеральних Зборів Російської Федерації висловлює щирі співчуття польському народу у зв'язку з національною трагедією і глибоку солідарність з Сеймом Республіки Польща щодо визнання злочинів українських націоналістів на території Волині геноцидом. Дана заява Державної Думи покликана відстояти правду про Велику Вітчизняну (Другу світову) війну, її героїв і жертв", – наголошується в документі.
Автори резолюції переконані, що прийняття подібної декларації стане запорукою неприпустимість реабілітації нацизму" і дозволить поліпшити російсько-польські відносини.
Нагадаємо, 22 липня нижня палата польського парламенту (Сейму) затвердила постанову про вшанування пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі посполитої в період Другої світової війни.
Найбільш резонансною подією польсько-українського протистояння у Другій світовій війні була Волинська трагедія (або, як кажуть поляки, Волинська різанина) - обопільні етнічні чистки, які їх вчинили Українська повстанська армія (УПА) та польська Армія Крайова (АК) за участю польських батальйонів шуцманшафта і радянських партизан.
У червні глави церков, колишні президенти України та відомі державні і громадські діячі, інтелектуали направили звернення до суспільства і державного керівництва Польщі із закликом утриматися від порожніх політичних заяв з приводу минулого, які можуть використовувати треті сили для загострення польсько-українських відносин.
Замість окремих національних актів, вони запропонували повернутися до традиції спільних двосторонніх державних відозв і разом встановити єдиний День пам'яті жертв польсько-українського конфлікту під час і після Другої світової війни.
Детальніше про політику національної пам'яті в Польщі та Україні, законопроекти, що стосуються Волинської трагедії та можливі наслідки їх прийняття читайте в статті Володимира Кравченка "Тіні загиблих предків" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".