У Державному департаменті США вважають, що протягом наступних десяти років Україні все ще не стане членом НАТО. Про це пише Associated Press.
За даними ЗМІ, президент Джо Байден під час саміту з господарем Кремля Владіміром Путіним попередив лідера РФ, що США не зважатимуть на "червоні лінії" Кремля в цьому питанні. Проте у Держдепі зазначають, що зараз рано говорити про наш вступ в Альянс.
"Байдену також доведеться залагодити бажання України вступити до НАТО. США і НАТО відкидають вимоги Путіна про те, щоб вони заприсяглися в ненаданні членства України в західному військовому альянсі. Але високопосадовці Держдепартаменту сказали, що членство України в НАТО навряд чи буде схвалено наступного десятиліття", - повідомляє ЗМІ.
Нагадаємо, 7 грудня відбулася відеорозмова президентів США Джо Байдена та Росії Владіміра Путіна, присвячена українському питанню. А якщо точніше - інформації про можливе вторгнення РФ в нашу країну вже цієї зими.
Під час переговорів глава Білого дому дав зрозуміти російському колезі, що не зважатиме на "червоні лінії" РФ у питанні розширення НАТО. Це стало відповідь на заклик Путіна надати Росії юридичні гарантії того, що Альянс не буде розширюватися на схід.
Також Байден заявив, що США та союзники дадуть відповідь рішучими економічними та іншими санкціями у разі військового вторгнення Росії на територію України.
А ось Путін під час розмови знову спробував зняти з Росії відповідальність за продовження бойових дій на Донбасі, звинувативши Україну в "деструктивній лінії", спрямованій на повний демонтаж мінських угод та домовленостей у "Нормандському форматі".
У сучасних обставинах відбувається випробування стратегічного партнерства України та США на міцність: реальною загрозою чергової російської навали, коли цілком очевидно, що Путін та російська дипломатія виробили імунітет до заяв про "рішучу підтримку" та "серйозну стурбованість". Докладніше – у статті Олега Шамшура "Ворог біля воріт: хто і як може зупинити Путіна" у ZN.UA.
Як робить висновок Олексій Їжак у статті "Байден і Путін розійшлися по кутках. Чого очікувати Україні", нових західних санкцій, які б підштовхували РФ йти на поступки в межах дипломатичного врегулювання, не буде.