UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Держдепі США розповіли про білоруський сценарій вторгнення РФ в Україну

Влада республіки вже проінформована про побоювання Штатів. 

РФ може розпочати вторгнення в Україну з території Білорусі, повідомляє Державний департамент США. Там стверджують, що про це може свідчити переміщення військ федерації в РБ під виглядом чергових навчань. 

"Повідомлення про пересування російських військ у напрямку Білорусі, які, ймовірно, здійснюються під приводом регулярно планованих спільних військових навчань, викликають занепокоєння. Вибір часу примітний, і, звичайно, викликає побоювання, що Росія може розмістити війська в Білорусі під виглядом спільних військових навчань, щоб, можливо, напасти на Україну з півночі", - повідомляє представник Держдепу. 

Там зазначили, що США вже заявили владі Білорусі про свої побоювання. Сталося це "в приватному порядку". 

Читайте також: Ердоган вважає нереалістичним сценарій російського вторгнення в Україну

Нагадаємо, 14 січня видання CNN повідомило, що Росія готує провокацію на Донбасі під "чужим прапором", щоб вдертися в Україну. За даними ЗМІ, США мають докази того, що російські оперативники навчені веденню бойових дій у міських умовах та використанню вибухових речовин для проведення диверсій проти власних маріонеткових сил Росії - бойовиків угруповань "ДНР" та "ЛНР".

12 січня у Брюсселі відбувся другий з трьох раунд переговорів щодо так званих "гарантій безпеки" - між Росією та НАТО. Після нього у Штатах попередили, що Москва не заявляла про свою готовність провести деескалацію на Донбасі, хоча й про те, що цього не станеться, не говорила. У Путіна, в свою чергу, негативно оцінили перемовини, під час яких Альянс відмовився закрити двері для України. 

Глава МЗС РФ Сєргєй Лавров згодом заявив, що "терпінню Росії прийшов кінець". За його словами, якщо Альянс не погодиться на вимогу Кремля, то це ризикує закінчитися відповіддю, яка "може бути різною". 

Про позитивні та негативні результати консультацій у Женеві читайте у статті Олексія Їжака "Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?".