Для проведення виборів на підконтрольних територіях України Донбасу необхідний спеціальний закон і відновлення реєстру виборців, розповів голова ЦВК Михайло Охендовський.
Він зазначив, що зустріч "нормандської четвірки" 2 жовтня в Парижі, вселяє з цього приводу стриманий оптимізм.
"ЦВК сподівається, що вже найближчим часом будуть створені передумови, необхідні для призначення місцевих виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей Верховною Радою", - сказав він.
"Для цього повинен бути прийнятий відповідний спеціальний закон. Крім того, потрібне відновлення цілісності Держреєстру виборців і виборча інфраструктура в цих районах в цілому", - додав Охендовський.
За його словами, мова йде про "визначення можливості роботи виборчих комісій та проведення голосування в приміщеннях для голосування виборчих дільниць, які існують на постійній основі з 2012 року, уточнення їх меж, з'ясування необхідності утворення нових".
"Також слід провести інвентаризацію приміщень, обладнання, необхідних для роботи виборчих комісій, так і органів ведення Держреєстру виборців, інвентаризацію виборчих скриньок", – розповів глава ЦВК.
Крім цього, він підкреслив забезпечення безпеки виборців, членів виборчих дільниць та документації.
"Необхідно буде вирішити питання безпеки транспортування виборчої документації. А в зв'язку з тим, що, згідно з Мінськими домовленостями, створення так званої "народної міліції" в окремих районах передбачено тільки після проведення місцевих виборів, виникає питання які саме органи будуть уповноважені державою на вирішення питань безпеки", - заявив Охендовський.
Він також зазначив вимога гарантувати свободу діяльності політичних партій і вітчизняних ЗМІ, свободу ведення агітації та рівних можливостей для кожного кандидата.
Сьогодні, 6 листопада, "ДНР" і "ЛНР" погодилися перенести місцеві вибори. Це стало можливим внаслідок домовленостей "нормандської четвірки" 2 жовтня. Однак бойовики традиційно висунули ряд умов: особливий статус Донбасу, не допустити переслідування і покарання осіб - учасників подій на території Донецької і Луганської областей, а прийняття поправкок до Конституції в погодженої з ними редакції.
Як писав в DT.UA Сергій Рахманін у статті "Конституляція?", Захід намагається змусити Київ провести вибори в окупованому Донбасі. Європа, а з недавніх пір і Сполучені Штати, не бачать в найближчому майбутньому іншого виходу із ситуації, ніж той, який запропоновано Мінськими угодами. У конституційній децентралізації вони бачать шлях локалізації, замороження конфлікту, що дозволить на деякий час звільнитися від головного болю з приводу України.