UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Брюсселі чекають перетворення антикорупційного суду в Україні в реальність

Могеріні похвалила Україну за реформи, але нагадала про корупцію і шахрайство.

За останні п'ять років, незважаючи на надзвичайно складні умови, Україна здійснила низку дуже важливих реформ, заявила верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні на засіданні Європарламенту, присвяченому виконанню угоди про асоціацію ЄС-Україна. Однак, за її словами, серйозним питанням для країни залишається боротьба з корупцією, тому в Брюсселі чекають, "щоб антикорупційний суд став реальністю".

Могеріні зазначила, що органи боротьби проти корупції мають бути незалежними, не схильними до політичного тиску. Те ж саме, за її словами, стосується і прокурорів. Крім того, зазначила дипломат, значних зусиль потребує боротьба проти шахрайства в банківському секторі, яке високопоставлена європейська чиновниця назвала масштабним.

Глава європейської дипломатії виділила також "атаки проти громадянського суспільства і журналістів", які викликають занепокоєння Євросоюзу. У зв'язку з цим вона нагадала напад із використанням сірчаної кислоти на українську активістку Катерину Гандзюк. Могеріні висловила побажання проведення "посиленого розслідування".

За її словами, угода про асоціацію ЄС-Україна "найамбітніша серед тих, які коли-небудь розроблялися Європейським союзом з якою-небудь країною-партнером".

"І з 2014 року Європейський союз інвестував в Україну більше, ніж у будь-яку країну у світі. Це - найбільш істотний пакет допомоги в нашій історії", - уточнила Могеріні.

В ЄС хочуть, щоб Україна досягла успіху, і Євросоюз буде працювати над цим. ЄС, пояснила вона, зробив свій вибір: "Надавати допомогу, незважаючи на всі труднощі і перешкоди на шляху".

Нагадаємо, 7 червня Верховна Рада прийняла закон "Про Вищий антикорупційний суд". Президентський законопроект у другому читанні та в цілому підтримали 315 народних депутатів.

За місяць у закон про ВАКС внесли поправку про розгляд апеляцій у справах про корупційні злочини. Згідно з новою нормою, усі справи, що у підслідності НАБУ, після початку роботи антикорупційного суду передаються до ВАКС. Справи першої інстанції передаються у першу інстанцію, а апеляційні скарги – в апеляційну палату.

Детальніше про проблеми зі створенням Антикорупційного суду читайте в матеріалі Анастасії Красносільської "Диявол у деталях" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".