Ймовірність, що Україні вдасться повернути окуповані території, згасає перед вогневою потужністю Росії. До того ж в української армії закінчуються боєприпаси, що також робить перспективи Києва на фронті туманним. Про це йдеться в матеріалі The Washington Post.
"Ейфорія, яка супроводжувала непередбачувані ранні перемоги України проти російських військ, згасає, оскільки Москва пристосовує свою тактику, відновлює свої кроки і затверджує свою переважну вогневу міць проти українських сил", - йдеться у статті.
Там наголошується, що хоча озброєння від Заходу, насамперед важке, і надходить в Україну, відбувається це повільно і в недостатній кількості. Як наслідок, наші захисники не можуть повноцінно протистояти завоюванням Росії на Донбасі.
"Українці все ще відбиваються, але в них закінчуються боєприпаси, а втрат зазнають набагато більших, ніж на початкових етапах війни. Росіяни все ще припускаються помилок, а також втрачають людей та техніку, хоча й меншими темпами, ніж у перші місяці конфлікту", - пише видання.
Та росіяни теж страждають від нестачі обладнання. Прикладом цього є танки Т-62, які нещодавно помітили на фронті. Проте це не змінює те, що наразі траєкторія війни змінилася саме в бік РФ, як сильнішої країни. Як наслідок, аналітики називають передчасними надії України та США щодо того, що нам все ж вдасться повернути собі території, окуповані агресором після 24 лютого.
"Стратегія і тактика росіян зараз зовсім інші. Вони досягають успіху. У них більше ресурсів, ніж у нас, і вони не поспішають, зараз набагато менше простору для оптимізму", - заявив радник українського уряду з питань оборони та розвідки Олександр Данилюк.
В захисників України тим часом повністю закінчуються боєприпаси, які підходять для систем озброєння радянських часів. Саме вони становили основу нашого арсеналу. Крім цього, за словами Данилюка, країни Східної Європи, які користувалися такими ж системами, залишилися без надлишків для пожертвування.
"Україні терміново потрібно перейти на більш далекобійні та складніші західні системи, але вони були задіяні лише нещодавно і в недостатній кількості, щоб відповідати величезній вогневій потужності Росії", - зазначає він. - Реактивні системи залпового вогню HIMARS для українців уже в дорозі, але спершу українців потрібно навчити, як ними користуватися, а до поля бою їм ще кілька тижнів".
Цей час росіяни використовують, аби адаптувати свою тактику для того, щоб мати вогневу міць.
"Залишаючись на відстані від українських позицій, вони невпинно завдають їм удари, а потім захоплюють територію, коли українці змушені відступити", - пише видання.
Також рашисти мають перевагу в об'єднанні озброєнь. Наприклад, вони разом використовують близьку авіаційну підтримку та розгортання піхоти. Така тактика допомагає зменшити кількість втрати серед окупантів, проте збільшує число загиблих цивільних громадян.
Українські війська також продовжують гарно битися, пише ЗМІ. Коли є можливість, вони завдають ворогові тактичних поразок, здійснюють успішні удари безпілотниками по позиціям і колонам з постачанням для Росії.
Що стосується людської сили, то для українських військових це менша проблема, ніж нестача боєприпасів, зауважив Данилюк. За його словами, для потенційної боротьби в країні зареєструвалося 6 мільйонів чоловіків. Проблема - відсутність обладнання, захисного спорядження, гармат, артилерійських систем, якими можна забезпечувати усіх охочих.
А от росіяни все ж зіштовхнулися з нестачею людських ресурсів після колосальних втрат. Та окупантам вдалося збільшити свою виснажливу армію за останні 2 місяці на 40-50 тисяч осіб. Для цього рашисти, за словами Данилюка, збільшили вік резерву, розгорнули нові сили та оновили підрозділи, що було знищено.
Західні чиновники кажуть, що вони очікують, що російські війська незабаром забезпечать повний контроль над містом Сєвєредонецьк, а потім, ймовірно, звернуть свою увагу на Лисичанськ, що на протилежному березі річки, що дозволить їм повністю контролювати Луганську область. Після цього можна очікувати, що вони будуть націлені на Донецьку область.
Нагадаємо, за даними Генштабу, на східному напрямку ворог має частковий успіх біля Оріхового і готує наступ на Слов'янськ та Сіверськ. На півдні росіяни сконцентрували свої зусилля на веденні позиційної оборони, вони удосконалюють фортифікації другого та третього рубежів оборони - насамперед це блокпости із залізобетонних конструкцій, що розташовані поблизу мостів через Північно-Кримський канал.
Правду про війну читайте в інтерв'ю Інни Ведернікової з військовим аналітиком Агілом Рустамзаде для ZN.UA.