UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тимошенко закликала Порошенка зупинити "розправу" над Саакашвілі

Лідер "Батьківщини" поклала відповідальність за переслідування Саакашвілі на президента.

Голова партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко назвала видворення лідера "Руху нових сил" Міхеїла Саакашвілі з України "розправою", закликавши президента Петра Порошенка припинити її.

Політик поклала всю відповідальність за переслідування Саакашвілі особисто не президента Порошенка.

"Петро Олексійович, для мене очевидно, що це сталося за вашою особистою вказівкою, інакше б ніхто на такий принизливий для України крок не пішов", - сказано в повідомленні, опублікованому на офіційній сторінці Тимошенко у Facebook ввечері понеділка, 12 лютого.

Лідер "Батьківщини" підкреслила, що дії правоохоронних органів щодо Саакашвілі є ударом по міжнародному авторитету країни.

"Враховуючи, що вас і Україну сприймають як одне ціле, не руйнуйте загальнолюдські цінності і не принижуйте Україну розправою над її другом, президентом Грузії Михеїлом Саакашвілі", - зазначила Тимошенко, звертаючись до Порошенка.

Вона закликала президента "не йти хибним шляхом", звільнити Саакашвілі і залишити в спокої його сім'ю.

Нагадаємо, що Міхеїла Саакашвілі затримали в понеділок, 12 лютого, в київському ресторані "Сулугуні" бійці спецпідрозділу ДПСУ.

Через кілька годин після його затримання його чартерним рейсом відправили до Варшави. Прикордонна служба Польщі підтвердила, що Саакашвілі принйли в рамках процедури реадмісії, ініційованої Державною міграційною службою України.

26 липня минулого року в ДМСУ повідомили про те, що президент України Петро Порошенко підписав указ про позбавлення Міхеїла Саакашвілі громадянства. Приводом для рішення стало те, що екс-президент Грузії не згадав в анкеті про те, що перебуває в розшуку на батьківщині.

10 вересня Саакашвілі і його прихильники прорвали кордон ДПСУ на кордоні з Польщею. В Україні політик попросив політичний притулок, але у ДМС відмовилися розглядати заяву Саакашвілі, пославшись на порушення

25 жовтня Саакашвілі отримав в Адміністрації президента документи про припинення його громадянства і заявив про намір оскаржити відповідне рішення.

У свою чергу 5 лютого Саакашвілі програв апеляцію в Окружному адміністративному суді Києва щодо надання йому статусу біженця.

Таке рішення відкрило дорогу для екстрадиції політика з України як особи без громадянства. 5 січня грузинський суд заочно засудив Саакашвілі до трьох років позбавлення волі за "зловживання службовими повноваженнями". Слідство наполягало на тому, що він, обіймаючи посаду президента, незаконно амністував екс-співробітників поліції, засуджених за вбивство.

В Україні Міхеїл Саакашвілі також перебуває під слідством, йому інкримінують порушення ч. 2 статті 256 Кримінального кодексу (сприяння учасникам злочинних організацій та приховування їхньої злочинної діяльності). 26 січня політику обрали запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту. У ніч з 5 на 6 лютого термін запобіжного заходу сплив.

Детальніше про скандал із затриманням Саакашвілі та його конфлікт із президентом Петром Порошенком читайте у статті Сергія Рахманіна "Двоє на дірявому даху" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".