UA / RU
Підтримати ZN.ua

Татаров купив собі навчання в США за 9,5 тисяч доларів

Заступник голови ОПУ зібрався вчитися в університеті Вашингтона

Обвинувачений в корупційних діяннях заступник голови Офісу президента Олег Татаров купив навчання в університеті в столиці США Вашингтоні.

Про це повідомило видання Liga.net з посиланням на декларацію Татарова про суттєві зміни в майновому стані, тоді як реєстр декларацій Нацагентства по запобіганню корупції видає "внутрішню помилку сервера"

Так, в документі зазначено, що 13 січня Татарів оплатив навчання вартістю 269 129 грн в Американському університеті у Вашингтоні, округ Колумбія, США.

Пізніше в своєму Telegram Татарів підтвердив, що купував навчання для себе.

"Після отримання від університету підтвердження мого зарахування на курс публічного адміністрування та політики, який буду проходити онлайн, перерахував перший платіж - $9 569. Що зобразив у своїй декларації відповідно до вимог закону", - написав заступник голови ОПУ.

У 2019 Олег Татаров заробив в "Укрбуд" 62 351 грн, в адвокатському об'єднанні "Карденас" 126 819 грн, в Національній академії внутрішніх справ - ще 100: 503 грн, а на підприємницької діяльності він збагатився на 4 471 718 грн. Його дружина Тетяна також працювала в академії внутрішніх справ (зарплата 100 031 грн.), В ТОВ "Карденас" (зарплата 102 815 грн) і займалася бізнесом (заробила 4 998 600 грн).

Читайте також: Після підписання підозри Татарову проти очільника САП відкрили справу

18 грудня НАБУ повідомило про те, що оголосило про підозру Татарову. При цьому у коментарі ZN.UA директор НАБУ Артем Ситник зазначив, що в Татарова немає адвокатського імунітету, тому й підозру щодо нього можна було підписувати. Раніше Татаров вів адвокатську практику, однак, зараз дія його свідоцтва призупинена. За словами Ситника, адвокатський імунітет поширюється на осіб поки вони безпосередньо є практикуючими адвокатами.

Однак, представників Національного антикорбюро не пустили в Офіс президента для того, щоб особисто вручити Татарову підозру. В ОПУ заявили, що прохання правоохоронців нібито було незаконним.

Слідство вважає, що Татаров причетний до дачі хабара за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта у справі про заволодіння 81 млн грн Нацгвардії. Зокрема, за хабар заступник директора експертно-криміналістичного центру занизив різницю між ринковою вартістю житлових комплексів в більш ніж 11 раз.

За словами Ситника, НАБУ хотіло просити для Татарова запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю внесення застави. ЗМІ ж повідомили про те, що сума застави може дорівнювати 10 млн гривень. Однак Вищий антикорупційний суд задовольнив клопотання Офісу генпрокурора і не обирати запобіжний захід заступнику голови Офісу президента Олегу Татарову.

Пізніше журналісти повідомили про те, що справа про махінації з квартирами для нацгвардійців, у якій і фігурує Татаров, передали з НАБУ в СБУ.

28 грудня стало відомо, що НАБУ і САП повністю усунули від справи Татарова, коли призначили нових прокурорів з Офісу генпрокурора.

Головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов зазначив, що схему щодо виведення з-під кримінальної відповідальності заступника голови Офісу президента Олега Татарова схвалили на найвищому рівні - на Банковій. За його словами, інакше передача справи заступника голови ОПУ з НАБУ до СБУ не відбулася б так швидко.

Детальніше про те, як правоохоронні органи виводять з-під кримінальної відповідальності потрібних осіб читайте у статті Олександра Лємєнова Законники-схематозники: як вивести “потрібних людей” з-під відповідальності?”.