UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суддя Вовк святкував у компанії колег і врятованих ОАСК від люстрації – розслідування

На день народження до голови суду завітав і колишній депутат, який намагався допомогти Вовку отримати «довічний» контроль над судом.

Голова Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк, який перебуває під слідством у справі про спробу захоплення держвлади, відсвяткував день народження у колі скандально відомих суддів, прокурора та народних депутатів, йдеться у розслідуванні «Української правди».

Гості зібрались в елітному ресторані «Фабіус» у Конча-Заспі. На святкування до Вовка завітали його колеги:

Врятовані ОАСК експрокурори та держпосадовці:

Окружний адмінсуд двічі рятував прокурора, поновлюючи на посаді після люстрації і звільнення – за часів президентства Януковича він працював заступником прокуратура Подільского району Києва.

Але вже у 2015 році суд скасував люстрацію Мельниченка, поновив його на посаді та вирішив, що прокурор має отримати компенсацію.  

У 2019 році, під час реформи генпрокуратури, Мельниченко не пройшов атестацію через невідповідність вимогам професійної етики та доброчесності і знову був звільнений з прокуратури. І цього разу прокурору в нагоді став «вовчий» суд, який вирішив, що його треба поновити й виплатити 0,5 млн гривень компенсації.

Липовий працював у Мінюсті ще за Януковича, був люстрований після Майдану, але зміг поновитися через ОАСК. Від люстрації його рятували судді Погрібніченко та Шулежко. За даними джерел журналістів, справу Липового суд не розглядає вже шостий рік. 

Колишні народні депутати:

Читайте також: ВАКС оштрафував голову ОАСК Вовка за ігнор судових засідань

Нагадаємо, 8 вересня «Слідство.Інфо» представило фільм-розслідування про авторів кризи в Конституційному суді. Досліджені авторами записи з кабінету Вовка (також відомі як «плівки Вовка») свідчать, що свої дії Вовк погоджував з двома Андріями – Богданом і Портновим.

На початку березня НАБУ завершило розслідування і відкрило матеріали справи ОАСК. Павла Вовка та його підлеглих підозрюють у створенні злочинної організації і захопленні влади. Голова ОАСК переховується від слідства та не приходить до суду для обрання запобіжного заходу.

Докладніше про те, до чого справа ОАСК може привести країну, і чи вистачить цього разу сил та доказів у НАБУ, щоб довести розпочату справу до обвинувального вироку в суді, читайте матеріалах Інни Ведернікової «Вовки. По сліду НАБУ» і «Вовки. По сліду НАБУ-2». У чому секрет недоторканності суддів ОАСК – у матеріалі Олександра Лємєнова «Суд, що загрожує державі».