UA / RU
Підтримати ZN.ua

Судді КСУ скасували статтю Кримінального кодексу, за якою їх самих могли покарати - НАЗК

У НАЗК сумнываються в об'єктивності суддів, які виносили рішення про відповідність Конституції кримінальної відповідальності за недостовірне декларування.

Національне агентство з питань запобігання корупції заявляє про конфлікт інтересів суддів Конституційного суду, який винесли рішення про неконституційність низки положень антикорупційної реформи.

НАПКА виявило ознаки внесення недостовірної інформації в е-декларації двох суддів КСУ - Сергія Головатого та Ірини Завгородньої. Таким чином, судді КСУ розглядали конституційність статті 366-1 Кримінального кодексу, ознаки порушення якої в їхніх деклараціях виявило Нацагентство.

«Сьогодні судді голосували за визнання цієї статті неконституційною. Це свідчить про наявність у Ірини Завгородньої і Сергія Головатого конфлікту інтересів під час участі в прийнятті рішення. Закон забороняє суддям брати участь у справі за таких умов», - йдеться в заяві НАЗК, поширеній увечері вівторка, 27 жовтня.

У Нацагентстві уточнили, що в декларації Головатого за 2019 роки виявлені порушення на 3,6 млн гривень. А у Завгородньої порушення є в деклараціях за 2018 і 2019 роки - на 615 і 754 тисячi гривень відповідно.

Крім того, під час перевірки декларації судді КСУ Володимира Мойсика НАЗК виявило ознаки використання завідомо підробленого документа, що є порушенням ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу.

Щодо суддів Мойсика й Ігоря Сліденка НАЗК складало адмінпротоколи за неподання повідомлень про суттєві зміни в майновому стані.

«Розгляд цими суддями справи ставить під сумнів об'єктивність рішення Конституційного суду. І це в той час, коли йдеться про справу, від якої залежить майбутнє України, її сприйняття на міжнародному рівні, доступ українців до правди про життя посадовців», - констатували в НАЗК.

Відзначимо, що за даними Сергія Лещенка, Сергій Головатий був одним з чотирьох суддів, які не підтримали підсумкове рішення КСУ.

Читайте також: КСУ назвав "спробою підриву авторитету" претензії "Слуги народу" щодо розгляду антикорупційного законодавства

27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону ряду положень антикорупційної реформи.

За даними джерел ZN.UA в КСУ, Суд визнав неконституційною 366-1 Кримінального кодексу (недостовірне декларування). Таким чином, КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування чиновників і депутатів, залишивши в силі адміністративну та дисциплінарну.

Представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що рішення КСУ може нести негативні наслідки для європейської інтеграції України.

А представник Верховної Ради в КСУ Ольга Совгиря зазначила, що рішення ухвалене з «кричущих процесуальними порушеннями» і сумнівно за змістом. Також, за її словами, воно може спровокувати міжнародний скандал.