UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд не обрав запобіжний захід Сакварелідзе

Соратник Саакашвілі запевнив, що буде з'являтися до суду і давати показання.

Галицький районний суд Львова не обрав запобіжний захід колишньому заступнику генпрокурора, члену партії "Рух нових сил" Давиду Сакварелідзе, про що і повідомив сам політик на своїй сторінці в Facebook.

"Галицький суд тільки що задовольнив наше клопотання і залишив мене без будь-якого запобіжного заходу, розуміючи, мабуть, що вручена підозра, як і вся справа в цілому, абсолютно "порошкові" і не мають під собою реальних підстав", - написав Сакварелідзе.

Він також подякував народним депутатам, які приїхали його підтримати і висловили готовність взяти на поруки, а також судді, який розглядав клопотання.

Нагадаємо, що Галицький суд у п'ятницю ввечері, 15 вересня, приступив до обрання запобіжного заходу соратнику лідера "Руху нових сил" Міхеіла Саакашвілі Давиду Сакварелідзе.

Сакварелідзе закликав суддю не обирати жодного запобіжного заходу, запевнивши, що буде з'являтися до суду та слідчого і давати показання.

Нагадаємо, що 14 вересня поліція Львівській області повідомила про підозру Давиду Сакварелідзе у вчиненні правопорушень у зв'язку з подіями на українсько-польському кордоні 10 вересня. Його підозрюють за трьома статтями Кримінального кодексу: ст.293 (групове порушення громадського порядку), ч.2 ст.332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) і ч.2 ст.342 (опір представнику правоохоронних органів).

Вчора, 15 вересня, прокуратура заявила про те, що має намір клопотати про обрання Сакварелідзе запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання на судовому засіданні 18 вересня.

10 вересня позбавлений українського громадянства Саакашвілі і його прихильники прорвали кордон українських прикордонників на кордоні з Польщею. Детальніше про повернення Саакашвілі в Україну читайте в матеріалі "Прорив Саакашвілі через кордон: головне".

Національна поліція Львівської області зареєструвала кримінальні провадження за ч. 1 ст. 332 (незаконне переміщення через державний кордон), ч. 2 ст. 342 (опір співробітникові органів при виконання ним службових обов'язків, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві під час виконання цими особами покладених на них обов'язків з охорони громадського порядку) і ч. 3 ст. 296 (хуліганство).

Нагадаємо, що 13 вересня суд заарештував 39-річного жителя Івано-Франківської області за вчинення ним правопорушення на пункті пропуску "Шегині" без права внесення застави. Другого учасника - 35-річного жителя Волинської області заарештували на два місяці з альтернативою застави у 32 тисячі гривень.