UA / RU
Підтримати ZN.ua

Столтенберг, підтвердив, що НАТО планує новий формат надання Україні допомоги

Каже, план допомоги має бути надійнішим.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг перед початком засідання міністрів закордонних справ країн-членів НАТО у Брюсселі в середу, 3 квітня, підтвердив, що альянс розробляє новий формат надання подальшої допомоги Україні, який має передбачити її стабільність.

Як повідомляє «Інтефракс-Україна», Столтенберга попросили прокоментувати публікацію Politico, а також опубліковану напередодні інформацію ZN.UA, що лідерство у так званій групі «Рамштайн», яку зараз очолюють США, перейде до Альянсу.

«Ми маємо твердо стояти у нашій підтримці України. Я вітаю той факт, що союзники найбільше надають зброю, боєприпаси та обладнання. Але Україна має термінові потреби. Будь-яке зволікання надання підтримки має наслідки на полі бою. Нам потрібно змістити динаміку нашої підтримки – ми маємо гарантувати надійну та передбачувану допомогу в секторі безпеки для України на тривалий період, щоб ми менше покладалися на добровільні внески, а більше – на зобов'язання НАТО, менше на короткострокові пропозиції та більше – на багаторічні обіцянки», - заявив генсек НАТО.

Він зазначив, що міністри альянсу ще обговорюватимуть, як НАТО може взяти більше відповідальності за координацію постачання військового обладнання та навчання для України, та планують закріпити це під егідою НАТО.

«Ми також обговорюватимемо багаторічні фінансові зобов'язання, щоб підтримувати нашу допомогу», - додав Столтенберг.

Читайте також: США не ведуть жодної комунікації із Україною щодо саміту НАТО у Вашингтоні

Як повідомляло ZN.UA, на саміті НАТО у Вашингтоні партнери запропонують Україні ініціативу створення місії НАТО з трансформації, передавши координацію надання військової допомоги Україні з формату «Рамштайн» на НАТО напередодні можливого повернення до Білого дому Дональда Трампа.

Водночас низка членів Альяну сприйняли американську ініціативу негативно. Так, за інформацією ZN.UA, Угорщина, Німеччина, Словаччина, Туреччина виступають проти постачання озброєння Україні через Альянс, побоюючись, що це виставить НАТО як сторону, що воює. З іншого боку завжди існуватиме ризик накладання вето на постачання зброї та військової техніки нашій країні одним із членів НАТО.

Київ ще не сформував своєї позиції щодо американської ініціативи щодо створення місії НАТО з трансформації, однак у владі на разі домінує негативне ставлення до цієї ідеї.

Більше про перспективи Вашингтонського саміту НАТО читайте у статті Володимира Кравченка «На Вашингтонському саміті НАТО  Україні готуються подати особливу «страву»